II Liga - wygrana z Bestwiną
22.05.2018
Stadion Miejski

W sobotę 19 maja, drugoligowi juniorzy TS 1909 Piasta Cieszyn podejmowali na Stadionie Miejskim drużynę LKS Bestwina. Wykluczenia za kartki oraz powołanie kilku juniorów do meczu pierwszej drużyny znacznie osłabiło cieszyńską kadrę. Mimo to zawodnicy podeszli do tego meczu, jak do każdego innego. Tylko 3 punkty. Już początek spotkania pokazał, że o wygraną nie będzie łatwo. Umiejętności techniczne i taktyczne były jednak po stronie naszych juniorów. Z akcji jednak za wiele nie wynikało, goście gasili je głównie przed własnym polem karnym. Kilka dogodnych, zmarnowanych sytuacji, dominacja w środku pola trójkolorowych...tak w skrócie wyglądała pierwsza połowa.

Na drugą połowę cieszyniacy wyszli z dwoma zmianami w składzie. Za Michała Tobiasza pojawił się brat Mikołaj, a za kontuzjowanego kapitana Maćka Wałacha, Krzysztof Marekwica. Akcje były coraz składniejsze. W 63 minucie świetny rajd lewym skrzydłem Mikołaja Tobiasza, wyłożenie na 5 metr do Kamila Sikory. Kamil spokojnie ułożył nogę i nie zmarnował idealnej asysty. W 75 minucie w polu karnym, nieatakowany obrońca gości dotyka piłkę ręką. Sędzia bez wahania pokazuje na "wapno". Do piłki podchodzi najlepszy strzelec Piasta Mikołaj Tobiasz i pewnym strzałem pokonuje bramkarza gości. Wydawało się, że cieszyniacy w pełni kontrolowali wydarzenia na boisku. Niestety w końcówce wkradło się rozluźnienie i w 87 minucie stracili bramkę na 2:1. Tym rezultatem zakończyło się spotkanie. Trzy punkty zostały w Cieszynie.