II Liga - Zwycięski horror
08.05.2018
Stadion Miejski

6 maja drużyna juniorów Piasta Cieszyn występująca w drugiej lidze, podejmowała o godzinie 14.00 na własnym stadionie drużynę Drzewiarza Jasienica. Zespół mocny, stabilny, zajmujący środkową pozycję w tabeli. Tym bardziej spotkanie zapowiadało się arcyciekawie, zwłaszcza że nasi piłkarze zajmując trzecią lokatę w tabeli liczyli na komplet punktów. Przez pierwsze 5 minut spotkania zaprezentowali dwie dobre akcje przy jednej ze strony przeciwnej. Kolejne minuty spotkania pokazały, że o punkty nie będzie łatwo. Już w 8 minucie piłkarze Drzewiarza mocnym strzałem z dalszej odległości zagrozili naszej bramce. Jednak dokładny strzał tuż pod poprzeczkę Janek Śliwka dosłownie czubkiem palca wybił w poprzeczkę. Dwie minuty później, zamieszanie pod naszym polem karnym, Janek zasłonięty i niestety po strzale musiał wyciągnąć piłkę z siatki. Przegrywaliśmy 0:1. Nie minęły jednak dwie minuty i w odpowiednim miejscu w odpowiednim czasie znalazł się Dawid Menka, który również w zamieszaniu strzałem umieścił piłkę w siatce. Remis po kwadransie gry. Gra bardzo wyrównana, kilka akcji po stronie Drzewiarza i kilka po naszej stronie, kibice mogli być zadowoleni bo adrenalina meczowa była na wysokim poziomie. Licznie zgromadzeni kibice zagrzewali naszych piłkarzy prezentujących naprawdę dobrą piłkę. Z naszej strony najgroźniej wyglądały stałe fragmenty gry wykonywane przez Sebastiana Żyłkę, który dokładnymi dośrodkowaniami szukał Maćka Wałacha. W kilku następnych minutach piłkarze drużyny przeciwnej mieli dwie dobre sytuacje zakończone strzałami w poprzeczkę. Mieliśmy dużo szczęścia ale i pecha, gdy kilkakrotnie po naszym strzale piłka minimalnie mijała się z bramką. Emocje po każdej stronie boiska. Pierwsza połowa dobiegała końca. Jednak to nie było wszystko w tej odsłonie czym piłkarze obdarowali kibiców. W 42 minucie piłkarze Drzewiarza przedostali się w pobliże naszej bramki, zaskakujący strzał po długim słupku, Janek wyciągnięty jak struna ale nie dał rady. Dwie minuty przed końcem pierwszej odsłony przegrywaliśmy jedna bramką. Jednak z przodu jak zawsze na każdy błąd przeciwnika czyhali bracia bliźniacy. W ostatniej minucie pierwszej połowy Michał Tobiasz podaniem odnalazł brata Mikołaja, a ten strzelił tuż przy słupku i schodząc do szatni mogliśmy odetchnąć. Był remis.

Na drugą połowę cieszyńscy juniorzy wyszli bez zmian. Akcje przenosiły się z jednej bramki pod drugą, znów gra bardzo wyrównana a o każdą piłkę trzeba było powalczyć. Kilka rzutów rożnych z naszej strony, dokładne dośrodkowania Sebastiana kolejny raz okazały się naszą najlepszą bronią. W 60 minucie Sebastian idealnie podał na głowę tym razem Kamila Sikory, a ten nie pomylił się i objęliśmy prowadzenie 3:2. W 72 minucie meczu przeprowadziliśmy jedna zmianę - Kubę Bakuna zastąpił Mikołaj Gaffke. Kilka następnych minut to wciąż akcja za akcję, kibice na stojąco głośno zagrzewali naszych piłkarzy. Najpierw kolejna poprzeczka dla przeciwnika uratowała nas przed utratą bramki, a później szansę miał ponownie Sebastian. Jednak bezpośredni strzał z rzutu wolnego minimalnie minął słupek. Końcówka spotkania naprawdę gorąca pod względem emocji. Najpierw w kolejnym zamieszaniu, Janek został zasłonięty i straciliśmy bramkę, co doprowadziło do remisu. Niespełna minutę później ogromną radość wśród naszych piłkarzy i kibiców wzbudził duet Mikołaja Gaffke z Michałem Tobiaszem, którzy wypracowali na polu karnym sytuację po której objęliśmy prowadzenie, którego nie pozwoliliśmy już sobie wydrzeć do końca spotkania. Radość ogromna, passa dwu meczów wygranych w dwóch ligach.

Następne spotkanie to znów arcytrudny mecz. Gramy na wyjeździe z drużyną Stali Bielsko. Zapraszamy więc do Bielska wszystkich naszych wiernych kibiców. Doping będzie potrzebny bo było widać że uskrzydla on naszą drużynę. Gratulacje dla zawodników i podziękowania dla kibiców za doping.