Juniorska wygrana
22.08.2017
Pietrzykowice

19 sierpnia w Pietrzykowicach odbyła się inauguracja sezonu dla juniorów TS 1909 Piasta Cieszyn w II Lidze Wojewódzkiej, gdzie zmierzyli się z tamtejszym zespołem LKS Bory. Cieszyńscy juniorzy wygrali ten mecz w stosunku 2:1.

Początek meczu pokazał, że młodzież z Pietrzykowic nieprzypadkowo wygrała zmagania III Ligi podokręgu żywieckiego w zeszłym sezonie.. Rośli górale rozpoczęli twardo i wysokim pressingiem. Dopiero po kilkunastu minutach gra cieszyńskich juniorów zaczęła wyglądać tak, jak zdążyli nas do tego przyzwyczaić. W 20 minucie sygnał do boju dał Mikołaj Tobiasz "stawiając stempel" na poprzeczce bramki gospodarzy. Pierwsza bramka padła dopiero w 39 minucie. Dośrodkowanie z rzutu wolnego Seweryna Gabzdyla po dwukrotnej dobitce na gola zamienił Mikołaj Tobiasz

W trakcie przerwy trener Marek Bakun dokonał dwóch zmian. Za Filipa Duraja wszedł Kamil Sikora, a za Sebastiana Żyłkę, Jakub Bakun. Zmiennicy dostosowali się do wysokiego poziomu drużyny, która już z pierwszymi minutami drugiej odsłony uzyskała przewagę. Kilka świetnych sytuacji nie zostało jednak zamienionych na bramkę. Zgodnie ze starym piłkarskim porzekadłem o niewykorzystanych sytuacjach, kubeł zimnej wody wylali na cieszynian goście w 62 minucie. Dosyć kuriozalna bramka jednak nie podcięła skrzydeł młodym piłkarzom z cieszyna. Frontalne ataki Piasta już w 65 minucie przyniosły efekt. Po zamieszaniu w polu karnym podanie Kacpra Pytlińskiego na gola zamienił Michał Tobiasz. Gola zaznaczmy niezwykłej urody. Michał wymanewrował w polu karnym gości trzech obrońców i umieścił piłkę obok bezradnego goalkeepera. Końcówka spotkania to kontrola wyniku przez cieszynian. Trener w końcówce meczu kolejno desygnował na murawę Macieja Piątka, Kubę Biernata (debiut w barwach Piasta) i Wojtka Dąbrowskiego. Każdy zawodnik z pola zaliczył zatem minuty w inauguracyjnym spotkaniu.

W kolejnej kolejce II Ligi Wojewódzkiej juniorzy TS 1909 Piasta podejmować będą u siebie Kuźnię Ustroń. Początek meczu o 23 sierpnia o godzinie 9.00 na Stadionie Miejskim.