Niespodziewany remis
10.04.2018
Pielgrzymowice

8 kwietnia seniorzy TS 1909 Piasta Cieszyn udali się do Pielgrzymowic na mecz z tamtejszym Strażakiem. Spotkanie to miało jednego faworyta z Cieszyna, jednak gospodarze zagęścili środek pola i tam starali się rozbijać ataki cieszyniaków, co trzeba przyznać wychodził im to bardzo dobrze. W pierwszej połowie dużo walczył Janoszek, a także kapitan cieszynian Szyper ale do przerwy nie udało się żadnej drużynie strzelić gola.

W drugiej połowie to gospodarze zaczęli strzelanie. Gabrysiak przedarł się przez zasieki obronne Piasta i pokonał bramkarza celnym strzałem. Kilka minut później z rzutu wolnego zacentrował Janoszek, a Bujok pięknym strzałem głową pokonał bramkarza Pielgrzymowic i było 1:1. Później Piast strzelił jeszcze kilka bramek, ale sędzia ich nie uznał. Raz z powodu rzekomego spalonego, a dwa po faulu w ataku, którego prawdopodobnie nie było...Na 15 minut przed końcem meczu gospodarze znów ywszli na prowadzenie, a gola "na raty" zdobył Gabrysiak. Dopiero w 85 minucie Janoszek dał remis Piastowi i mecz zakończył się wynikiem 2:2.

Następny mecz seniorzy rozegrają w niedzielę 14 kwietnia na Stadionie miejskim w Cieszynie o godz. 15.00. Ich rywalem będzie drużyna LKS Błyskawica Kończyce Wielkie.