25.09.2018

Środa – 19.09.2018 r.

SKOCZÓW: III LIGA OKRĘGOWA C1 TRAMPKARZ GRUPA 1

CKS Piast 16:0 (8:0) UKS Cieszyn

Gole: Jabłoński – 4, Szarzec – 3, Franek – 3, Szymanek – 2, Szewczyk – 2, Worsztynowicz, Fornal Łukasz po jednej

CKS Piast: Fizek – Szewczyk, Kajstura, Morys, Fornal Rafał, Kłósko, Szarzec, Szymanek, Jabłoński, Mokry, Worsztynowicz

Rezerwowi: Fornal Łukasz, Franek, Broda, Sekuła, Cis

Pomeczowa opinia trenera – Artur Nowak: – Spotkanie zdecydowanie pod dyktando Naszego zespołu, wynik spotkania nie usprawiedliwia nieskuteczności w naszym wykonaniu. Przeważaliśmy zdecydowanie zarówno pod względem warunków fizycznych jak samych umiejętności techniczno-taktycznych. Zagraliśmy dwie odmienne polowy, pierwsza w ustawieniu 4-4-2 natomiast druga w ustawieniu 3-4-3 i to przeciwnik z Cieszyna miał niesamowite problemy właśnie w drugiej części meczu dojść w ogóle do środka pola gry. Należy pochwalić chłopaków za walkę do końca ponieważ przy tak wysokim prowadzeniu zawsze umyka koncentracja a tą staraliśmy się utrzymać na wysokim poziomie do końca.

Czwartek – 20.09.2018 r.

SKOCZÓW: F1 ŻAK GRUPA 2

LKS Kończyce Małe 6:9 (5:6) CKS Piast

CKS Piast: Kopeć, Fryda, Gałuszka, Gawęda, Kiełbasa, Kruszona, Łabędź, Mienciel, Mikrut, Zaleski, Sikora

Pomeczowa opinia trenera – Maciek Pieczonka: – Mecz z drużyną z Kończyc Małych przebiegał pod nasze dyktando, dzięki temu, że nasze chłopaki miały przewagę w każdym aspekcie. Jak w każdym meczu stworzyliśmy bardzo dużo sytuacji bramkowych, ale zabrakło skuteczności. Z meczu na mecz widać wśród chłopaków duże postępy co bardzo cieszy.

Sobota – 22.09.2018 r.

II LIGA WOJEWÓDZKA B1 JUNIOR MŁODSZY

GKS Jastrzębie 2:3 (2:0) CKS Piast

Gole: Waniński – 2, Piechaczek jedna

CKS Piast: Rzymanek (Maciejowksi) – Pierzgalski (Lipka), Kawulok, Złotocha, Kochan, Waniński, Koprek, Krzywoń, Greń,  Kubicius (Szurman), Piechaczek

Pomeczowa opinia trenera – Arkadiusz Wrzesiński: – Pierwsza połowa zaczyna się dla nas dramatycznie, po fatalnym wznowieniu tracimy bramkę w 15 sekundzie meczu. Do przerwy schodzimy przegrywając 2-0. W drugiej połowie zaczęliśmy grać odważniej, stwarzaliśmy sobie coraz więcej sytuacji bramkowych a to zaowocowało 3 bramkami w 64,72 i 76 minucie. Wielkie brawa dla drużyny ponieważ podnieśli się z kolan i odnieśli ważne zwycięstwo na ciężkim terenie.

Beskid Skoczów 3:0 (0:0) CKS Piast

CKS Piast: Fizek – Broda, Kajstura, Morys, Fornal Rafał, Fornal Łukasz, Szymanek, Worsztynowicz, Czudek, Jabłoński, Franek

Rezerwowi: Sekuła, Cis

Pomeczowa opinia trenera – Artur Nowak: – Drużynie należą się wielkie słowa uznania , bo zdekompletowani chorobą oraz wyjazdem części z chłopaków przeciwstawiliśmy się liderowi bardzo dobra grą. Pierwsza część spotkania to dużo walki w środku pola gdzie poukładaliśmy sobie grę pod nasze dyktando a w drugiej przeciwnik praktycznie będąc 3 razy pod naszą bramka strzela 3 gole. My dominujemy w każdym aspekcie piłkarskiego rzemiosła , prowadzimy grę , stwarzamy sytuacje pod bramką ale niestety musimy uznać wyższość Skoczowian. Na słowa uznania zasłużył cały zespół bo przeciwstawiliśmy się dobra organizacja gry , zaangażowaniem i wielka wolą walki. MVP spotkania trzeba przyznać Patrykowi Czudkowi, który dwoił się i troił w środku pola oraz z bardzo dobrej strony w bramce pokazał się Paweł Fizek. Porażka nauczyła nas wiele ale w końcu widzieliśmy prawdziwy charakter Naszego zespołu walczącego do końca.

Niedziela – 23.09.2018 r.

SKOCZÓW: III LIGA OKRĘGOWA D1 MŁODZIK

Beskid Skoczów 1:0 (0:0) CKS Piast

CKS Piast: Sekuła – Plinta, Bochenek, Klepacz, Favara, Dąbek, Grabowski, Habarta, Rozenkiewicz oraz Łyżbicki, Klimosz, Chlebek, W. Czudek

Pomeczowa opinia trenera – Daniel Flejszman: – Było to spotkanie dwóch moim zdaniem piłkarsko najciekawszych drużyn w lidze. Cieszy fakt, że w przeciągu całego meczu to my byliśmy drużyną, która prowadziła grę. Wielka szkoda bardzo dziwnej bramki – straconej po rzucie wolnym z połowy boiska. Chłopcy po meczu czuli, że byli drużyną lepszą, ale piłka nie zawsze jest sprawiedliwa. Zabrakło nam skuteczności przy wykończeniu stwarzanych okazji.

SKOCZÓW: IV LIGA OKRĘGOWA D1 MŁODZIK

CKS Piast II 1:4 (0:2) Beskid II Skoczów

Gol: Grzybek

CKS Piast: Kolarczyk – Grzybek, Jacko, Jadwiński, Jaźwa, Nowak, Ogierman, Pietroszek, Piszczek oraz Wichert, J. Klimosz, Scherle, Tyrna

Pomeczowa opinia trenera – Bartek Hanus: – Mecz zdominowany przez przyjezdnych z kilkoma przebłyskami z naszej strony, w których mogliśmy się pokusić o coś więcej niż jeden gol. Gratuluje chłopakom ambitnej postawy do ostatniego gwizdka.

Poniedziałek – 24.09.2018 r.

SKOCZÓW: E1 ORLIK GRUPA 1

Lukam Skoczów 4:2 (1:0) CKS Piast

CKS Piast: Guzik – Lipka, Habarta, Żbel, Nowak, Kryska, Woźniak oraz Siasta i Huta

Pomeczowa opinia trenera – Dawid Ciok: – Kolejny bardzo dobry mecz w naszym wykonaniu. Pierwsza połowa była typową połową na 0:0, obie strony nie stwarzały sytuacji. Niestety w 1 połowie po dużym błędzie w rozegraniu straciliśmy bramkę. W drugiej połowie nasz zespół bardzo szybko objął prowadzenie, cały czas atakując rywala, wydawało się kwestią czasu aż strzelimy kolejne bramki, ale bramkarz gospodarzy nie pozwolił nam na więcej. Na 10 minut przed końcem straciliśmy bramkę po błędzie w kryciu i to podcięło nam skrzydła – chwilę później straciliśmy 3 gola. Ostatnie minuty to oblężenie bramki przeciwnika, niestety nic nie chciało wpaść do siatki. Rywal w ostatniej akcji meczu po kontrze przypieczętował swoje zwycięstwo. Pomimo porażki należą się chłopakom ogromne brawa, nasza gra wyglądała bardzo dobrze, zabrakło nam tylko troszkę szczęścia. Mamy do wykonania jeszcze dużo pracy, ale wierzę, że ciężka praca nam popłaci!

SKOCZÓW: E1 ORLIK GRUPA 3

CKS Piast II 11:3 (8:0) Tempo Puńców

CKS Piast: Krwawnik – Kuchejda, Błażej Staniek, Gieglis, Wojtas, Wałach, Żwak, Radzik, Janik, Żyła, Fita, Waniński

Pomeczowa opinia trenera – Karol Przeworski: – Druga drużyna Orlika w spotkaniu z Tempo Puńców zaprezentowała się z bardzo dobrej strony. Wszyscy zawodnicy zagrali z niezwykłym zaangażowaniem, a także prezentowali wysokie umiejętności indywidualne.

Tekst i foto: CKS Cieszyn