Tempo ograne
30.08.2017
Puńców

29 sierpnia juniorzy TS 1909 Piasta Cieszyn rozgerali właściwie swoje pierwsze spotkanie w sezonie IV Ligi, ponieważ pierwszy mecz został przełożony, a w drugiej kolejce ekipa z Goleszowa się nie pojawiła. Cieszynianie ograli na wyjeździe Tempo Puńców 2:1.

Spotkanie to było ważnym sprawdzianem dla piłkarzy i trenera. Od początku meczu kibice zgromadzeni na stadionie Tempa oglądali wymianę ciosów. W 13 minucie jeden z tych ciosów wyprowadzonych przez piłkarzy z Puńcowa trafił do celu, którym była bramka strzeżona przez bramkarza Piasta. Po straconej bramce, cieszynianie rzucili się do odrabiania strat i przez kilka dobrych minut trwało oblężenie bramki ekipy z Puńcowa. Jednak bramkarz gospodarzy raz po raz ratował swoją drużynę przed stratą goli. Gospodarze również atakowali naszą bramkę, ale golkiper Piasta pokazał klasę broniąc kilka naprawdę trudnych strzałów. W 35 minucie cieszynianie wywalczyli rzut rożny, który wykonywał Kacper Pytliński. W zamieszaniu w polu karnym najsprytniejszy okazał się obrońca cieszyńskiego klubu Kacper Gaszczyk, który strzałem głową pokonał bramkarza z Puńcowa. Dopiero w 61 minucie świetnym rajdem popisał się Kacper Pytliński, który pokonał kilku obrońców a silnym i mocnym strzałem także bramkarza rywali i tym samym dał drużynie Piasta zwycięstwo i trzy punkty.

Kolejne spotkanie w IV Lidze Juniorzy TS 1909 Piasta Cieszyn rozegrają u siebie, w sobotę 2 września o godzinie 12.00. Ich rywalem bęzie ekipa LKS Orzeł Zabłocie.