Zwycięstwo na inaugurację
01.08.2017
Stadion Miejski

W sobotę 29 lipca rozegrane zostały mecze I rundy Pucharu Polski w podokręgu Skoczów. Drużyna TS 1909 Piast Cieszyn pod wodzą Marka Bakuna, mierzyła się na własnym stadionie ze Spójnią Zebrzydowice. Mecz od początku do końca przebiegał pod dyktando piłkarzy z Cieszyna.

Pierwszego gola kibice zgromadzeni na Stadionie miejskim w Cieszynie oglądali już w 5 minucie meczu, kiedy to do bramki rywali trafił Dawid Janoszek. Jeszcze przed przerwą Jakub Kukuczka podwyższył na 2:0 i drużyna Piasta schodziła do szatni w spokojnych nastrojach. Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie, a w 59 minucie Tomasz Szyper strzelił koljnego gola dla swojego zespołu. Od tej pory Piast zwolnił tempo gry, mając bardzo dobry wynik. W 81 minucie drugiego gola w tym spotkaniu zdobył Dawid Janoszek, a w 87 minucie goście wykorzystali chwilę nie uwagi naszej drużyny, strzelając gola honorowego (Robert Janulek).

4 sierpnia odbędzie się losowanie II rundy Pucharu Polski.