Cieszyński portal sportowy - pilka-nozna

kluby sportowe

Cieszyński Klub Sportowy PIAST

O KLUBIE:

Celem Cieszyńskiego Klubu Sportowego PIAST jest umożliwienie oraz zachęcenie dzieci i młodzieży do aktywnego spędzania czasu poprzez ruch powiązany z nauką gry w piłkę nożną. Działania CKS PIAST skupiają się na:

Upowszechnianiu kultury fizycznej i sportu,

Promowaniu zdrowego trybu życia,

Działalności na rzecz dzieci i młodzieży, w tym wypoczynku,

Działalności charytatywnej,

Nauce, edukacji, oświacie i wychowaniu,

Przeciwdziałaniu patologiom społecznym,

Promocji i organizacji wolontariatu,

Działalności na rzecz osób starszych.

 

STATUT (pdf)

 

SKŁAD ZARZĄDU:

Ireneusz Jeleń - Prezes Zarządu

Jan Strządała - Wiceprezes Zarządu

Wojciech Piszczek - Wiceprezes Zarządu

Wojciech Kajstura - Członek Zarządu

Dariusz Salachna - Członek Zarządu

Tomasz Nowak - Członek Zarządu

 

KADRA TRENERSKA:

Arkadiusz Wrzesiński - UEFA B

Jacek Wachtarczyk - UEFA I PZPN

Karol Przeworski - UEFA C

Grzegorz Korzec 

Bartosz Piksa - UEFA C

Marcin Siekierka

Daniel Flejszman

Zbigniew Janiszewski

 

OSIĄGNIĘCIA DRUZYNOWE:

Sezon 2018/2019

 • Skoczów: Żak F1 Grupa 2 - 6 miejsce
 • Skoczów: Orlik E1 Grupa 1 - 1 miejsce
 • Skoczów: Orlik E1 Grupa 3 - 4 miejsce
 • Skoczów: III liga okręgowa D1 Młodzik runda wiosenna - 3 miejsce
 • Skoczów: IV Liga Okręgowa D1 Młodzik runda wiosenna - 4 miejsce
 • Skoczów: III Liga Okręgowa C1 Trampkarz Grupa 1 runda wiosenna - 1 miejsce
 • Żywiec: III Liga Okręgowa B1 Junior Młodszy - 2 miejsce
 • II Liga Wojewódzka B1 Junior Młodszy Grupa płd.- 8 miejsce

 

Sezon 2017/2018

 • Trampkarz - 1 miejsce w 3 Lidze Śląska
 • Młodzik - 1 miejsce w 3 Lidze Śląska
 • Młodzik II - 3 miejsce w 3 Lidze Śląska
 • Orlik - 1 miejsce w 3 Lidze Śląska
 • wielu zawodników zostało powołanych do kadry śląska U10, U11, U12, U13

Sezon 2016/2017

 • wielu zawodników zostało powołanych do kadry śląska U10, U11, U12, U13

 

DRUŻYNY:

Piłkarski Start

Celem Piłkarskiego Startu jest zachęcenie najmłodszych dzieci w wieku przedszkolnym (3-6lat) do aktywności fizycznej poprzez zabawy ruchowe z elementami piłki nożnej. Młodzi piłkarze mają przede wszystkim poznać piłkę za pomocą ogólnych zadań ruchowych. W tej kategorii wiekowej treningi najczęściej przeprowadzane są w formie ćwiczeń oswajających z futbolówką – zabaw i gier. Na razie jest zbyt wcześnie, żeby zawodnicy uczyli się taktyki. Przedszkolaki podzielone są na dwie grupy „Elfy” i „Skrzaty” – w zależności od wieku oraz umiejętności psychoruchowych. Grupa Elfy (3,4,5 latki), Grupa Skrzaty (5,6 latki). Zajęcia prowadzą trenerzy Karol Przeworski i Grzegorz Korzec, którzy zapewniają dzieciom doskonałe warunki prawidłowego rozwoju połączonego ze świetną zabawą. Kontakt do trenera Karola Przeworskiego: tel. 793 736 375.

Żaki

Żaki to kolejny etapu kariery dla dzieci w wieku 7-8 lat, zawodnicy mają nabyć obszerną zręczność z piłką – najlepiej ucząc się jak radzić sobie na boisku poprzez małe gry. Podczas nich przyswajają ogólne umiejętności techniczne. Dalej także pracują nad rozwojem koordynacji i motoryki. Grupę rocznik 2009 prowadzą trenerzy Karol Przeworski oraz Daniel Flejszman. Karol Przeworski tel. 793 736 375. Grupę rocznik 2008 prowadzi Bartosz Piksa tel. 605 474 69

Orliki

Orliki w piłce nożnej to dzieci w wieku 9-10 lat, młodzi piłkarze rozpoczynają już na tym etapie systematyczną naukę i doskonalenie podstawowych elementów technicznych. Treningi ustawiane są tak, aby już rozwijać technikę, motorykę i taktykę.  W rozwijaniu umiejętności u młodych piłkarzy pomagają ćwiczenia tzw. sztuczek piłkarskich a wyuczone elementy stosować podczas małych gier, a także ćwiczyć grę „1 na 1”.  Zajęcia prowadzą trenerzy: Arkadiusz Wrzesiński tel. 509 420 149, Jacek Wachtarczyk tel. 502 155 778, Zbigniew Janiszewski. 

 

Młodziki

Młodziki to dzieci w wieku do 13 lat, w piłce nożnej mówi się, że to „złoty wiek nauki”, w tym okresie młodzi piłkarze potrafią się nauczyć techniki w szybkim czasie. Systematyczna nauka i doskonalenie podstawowych elementów gry, oraz rozwijanie  techniki, motoryki oraz taktyki pomaga u młodego piłkarza być zawodnikiem pewnym siebie. Coraz większy udział w meczach ligowych i turniejach stwarza dużo emocji dla dzieci oraz ich rodziców i opiekunów. Zajęcia prowadzą trenerzy: Jacek Wachtarczyk tel. 502 155 778, Daniel Flejszman. 

Trampkarze:

Trampkarze to wiek 13-14 lat gdzie z łatwością przychodzi wykonanie szybkich i wymagających zręczności ćwiczeń ruchowych. To najlepszy moment na naukę, a jednocześnie czas na rozpoczęcie systematycznego treningu na bazie wszystkiego, czego młodzi piłkarze nauczyli się do tej pory. Z zawodnikami w tym wieku najłatwiej pracować nad umiejętnościami technicznymi, to czas na doskonalenie dryblingu, podań, przyjęcia i prowadzenia piłki oraz uderzeń na bramkę. Drużynę trampkarzy prowadzi: Arkadiusz Wrzesiński tel. 509 420 149.

 

Junior Młodszy

 

 

INFORMACJE O TRENINGACH:

Roczna składka członkowska wynosi 60 zł. i w całości będzie przeznaczana na cele statutowe Cieszyńskiego Klubu Sportowego PIAST z polisą ubezpieczeniową NNW włącznie. Termin jej zapłaty ustala się na każdego 30 sierpnia. Wpłata na główny rachunek bankowy towarzystwa:
Raiffeissen Bank S.A 78 1750 0012 0000 0000 3396 6838. W tytule przelewu należy podać IMIĘ I NAZWISKO „Zawodnika” oraz ROCZNIK. Składka miesięczna wynosi 80 zł dla grup przedszkolnych oraz 60 zł dla pozostałych grup. W przypadku uczestnictwa w zajęciach 2 lub więcej dzieci tego samego Opiekuna składka miesięczna wynosi 60 zł za każde dziecko w grupach przedszkolnych oraz 45 zł za każde dziecko w pozostałych grupach. Zróżnicowanie składek ma związek z zapewnieniem dodatkowej opieki trenerskiej na zajęciach grup przedszkolnych.

Opiekun zobowiązany jest do dokonywania comiesięcznych, regularnych opłat za zajęcia do 10go dnia danego miesiąca (np. składka za wrzesień powinna być wpłacona najpóźniej do 10 września).

menu