CdF mistrzem rundy jesiennej
17.12.2019
Hala sportowa - Uniwersytet Śląski

Przed ostatnią kolejką Cieszyńskiej Amatorskiej Ligi Futsalu przed przerwą świąteczno-noworoczną, wiemy już że liderem będzie drużyna CdF Traktat Cieszyn. CdF zwyciężył w meczu na szczycie z Palermo 3:1. Palermo objęło prowadzenie w meczu, jednak nie cieszyli się z niego zbyt długo. CdF grał mądrze i co najważniejsze skutecznie. Przy wyniku 1:1 CdF przekroczył dwukrotnie limit fauli, co skutkowało dwoma przedłużonymi karnymi. Najpierw strzelał Robert Jursza, ale nie dał rady pokonać bramkarza Cdf-u. Następnie w samej końcówce pierwszej połowy do rzutu karnego podszedł Kuba Pobożny, jednak i tym razem lepszy okazał się bramkarz CdF-u Łukasz Wantulok. Te dwie sytuacje znacząco wpłynęły na postawę obu ekip. Palermo straciło pewność siebie, a CdF z jeszcze większym impetem zaczął atakować. Skutek? Dwie bramki dla CdF-u w drugiej części meczu dające cenne trzy punkty w tabeli przed przerwą.

Do małej niespodzianki doszło w meczu Dextry z Canisem, w którym dość nieoczekiwanie Dextra pokonała Canis 4:2 i wskoczyła na 5 miejsce w tabeli. Nie było niespodzianki w meczu Piastowskie - Canea, gdzie Canea zwyciężyła 12:4.

AKTUALNA TABELA ROZGRYWEK

Przed zawodnikami ostatnia kolejka przed przerwą. 21 grudnia zostaną rozegrane nastepujące mecze: