CdF Traktat triumfuje
20.08.2020
Boisko do piłki nożnej ulicznej

16 sierpnia rozegrany został trzeci, ostatni turniej w cyklu Letniego Grand Prix Piłki Nożnej Ulicznej w Cieszynie, który organizowany był przez Stowarzyszenie Sportowe GramOLajf. Każdy turniej był punktowany, a drużyna która uzbierała najwięcej punktów w trzech turniejach zwyciężyła w całym cyklu.

Z 11 drużyn jakie wystąpiły w I turnieju, na ostatni akt rywalizacji stawiły się cztery najwytrwalsze: CdF Traktat Cieszyn, Palermo, GramOLajf i GTH Katowice. Przed turniejem wiadome było, że o triumf w całym cyklu walczyć będzie CdF z Palermo. Zawodnicy reprezentujący słynną cieszyńską pizzerie tracili 5 punktów do CdF-u i musieli być wyżej od rywali w klasyfikacji III turnieju. Mecze toczyły się systemem "każdy z każdym" a rywalizacja o każde zwcyięstwo była bardzo zacięta.

Ostatecznie III turniej wygrała drużyna GramOLajf, której zabrakło jednego zwycięstwa aby ukończyć turniej z kompletem punktów. Na drugim miejscu, dzięki zwycięstwu w ostatnim kluczowym meczu z GramOLajf, uplasowała się ekipa CdF Traktat Cieszyn. Trzecie miejsce zajęła ekipa Palermo a czwarte GTH Katowice. Dzięki temu, że CdF znalazł się wyżej w klasyfikacji turnieju niż Palermo, zawodnicy tej drużyny mogli się cieszyć z triumfu w całym cyklu Letniego Grand Prix.