Cieszyński portal sportowy - pilka-nozna

aktualności

Cieszyn zwycięża nad Łowiczem
13.08.2019
Miejsce wydarzenia:
Łowicz
Główne zdjęcie aktualności

W minioną sobotę 10 sierpnia na stadionie miejskim przy ul. J. Pawła II w Łowiczu rozegrane zostało spotkanie rewanżowe w ramach kolejnego dwumeczu piłkarskiego Cieszyn vs. Łowicz.
Zawodnicy ponownie występowali w historycznych strojach kadry narodowej Polski z lat 1924 – 1928.
Pierwsze spotkanie dwumeczu rozegrane zostało przy okazji Święta Trzech Braci w Cieszynie i zakończyło się bezbramkowym remisem. Tym razem reprezentanci Cieszyna pokonali Łowiczan 4:3. Okolicznościowy puchar pozostał w naszym mieście. Drużynę Cieszyna reprezentowali: kapitan Ireneusz Jeleń – wieloletni reprezentant Polski, Rafał Górniak, Andrzej Borkowski, Michał Borus , Adrian Tomica, Wojciech Kajstura, Robert Jursza, Robert Szeląg, Jacek Kurzeja, Andrzej Marczyk, Rafał Foltyn, Dariusz Salachna, Łukasz Wisła, Janusz Gućwa oraz Łukasz „Egon” Kłoda.
Rozgrywkę drużyn seniorskich poprzedził mecz dzieci z roczników 2009 – 2010. W tym spotkaniu lepsi okazali się młodzi piłkarze znad Bzury.
Celem organizacji meczu była nie tylko integracja i wzajemna promocja, ale przede wszystkim upamiętnienie szeregu historycznych wydarzeń. Do tych należy 100 rocznica powstania Polskiego Związku Piłki Nożnej, który tworzony był przez żołnierzy Wojska Polskiego. W strukturach na poziomie b - klasy grali piłkarze 10 Pułku Piechoty z Cieszyna. Kolejnym ważnym wydarzeniem było wyjście z Cieszyna tegoż Pułku w 1919 roku i jego stacjonowanie w Łowiczu.

Gratulujemy!

Tekst. WS
Fot. Roman Łowicz

Udostępnij:
menu