Cieszyński portal sportowy - pilka-nozna

aktualności

CKS znów gromi, a Piast 1909 uległ liderowi
21.10.2019
Miejsce wydarzenia:
Cieszyn, Golasowice
Główne zdjęcie aktualności

W miniony weekend swoje mecze rozgrywały dwie z trzech drużyn seniorskich, reprezentujących nasze miasto na poziomie skoczowskiej B-klasy oraz Klasy Okręgowej. 

Pierwsza drużyna TS 1909 Piasta Cieszyn w 12 kolejce "okręgówki", podejmowała 19 października na własnym terenie drużynę lidera LKS Orzeł Łękawica. Zarówno kibice, jak i piłkarze mieli cichą nadzieję na urwanie punktów liderowi. Pierwsze 45 minut meczu, które zakończyło się remisem 1:1 dało powody ku temu, aby sądzić że Piast może nawet pokonać zespół z Łękawicy. Niestety druga połowa zweryfikowała wszystkie plany i nadzieje cieszyńskich zawodników i kibiców, a jednocześnie pokazała dlaczego to piłkarze Orła są liderem "okręgówki". Goście przeprowadzili szybkie i bardzo skuteczne kontrataki, które nie pozwoliły już podjąć walki cieszyniakom. Ostatecznie wynik meczu zakończył się wynikiem 1:4...Orzeł umocnił się na pozycji lidera, a TS 1909 Piast Cieszyn spadł aż na 9 miejsce w tabeli. 

Kolejne spotkanie dla cieszyńskiej drużyny powinno być o wiele łatwiejsze. 26 października o godz. 15.00 zmierzą się bowiem w Chybiu z tamtejszym Cukrownikiem, a więc z przed ostatnią drużyną w tabeli. 

Wyniki 12 kolejki Klasy Okręgowej "ZINA Skoczów-Żywiec" Grupa 6:

LKS Podhalanka Milówka - KKS Spójnia Zebrzydowice 3:2

LKS Błyskawica Drogomyśl - LKS Tempo Puńców 0:1

TS Czarni-Góral Żywiec - TS Koszarawa Żywiec 1:1

TS 1909 Piast Cieszyn - LKS Orzeł Łękawica 1:4

LKS Goleszów - LKS 99 Pruchna 3:3

LKS Bory Pietrzykowice - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe 0:3

LKS Soła Rajcza - RKS Cukrownik Chybie 4:2

LKS Wisła Strumień - LKS Metal W.G. Skałka Żabnica 2:1

 

Z kolei w skoczowskiej B-klasie drużyna Cieszyńskiego Klubu Sportowego Piast, rozbiła kolejnego rywala na swojej drodze. Tym razem zespół w którym występuje były reprezentant Polski - Ireneusz Jeleń, pokonał na wyjeździe MKS Promyk Golasowice 0:4. Bramki dla CKS-u strzelali: Jakub Jeleń, Ireneusz Jeleń, Marcel Kojma i Daniel Flejszman. CKS wciąż na czele tabeli z punktem przewagi nad zespołem z Rudnika. Tym spotkaniem zakończyła się runda jesienna w skoczowskiej B-klasie. 

Wyniki 9 kolejki skoczowskiej B-klasy:

LKS Strażak Dębowiec - LKS Kończyce Wielkie II 1:2

LKS Rudnik - LKS Ochaby 96 3:2

MKS Promyk Golasowice - CKS Piast 0:4

GKS Kaczyce - LKS Spójnia Górki Wielkie 2:5

 

AKTUALNE TABELE ROZGRYWEK

 

Tekst. WS

Fot. TS 1909 Piast Cieszyn (arch.), CKS Piast (arch.)

 

 

Udostępnij:
menu