Juniorzy MISTRZEM JESIENI!
13.11.2017
Stadion Miejski

W sobotę 11 listopada juniorzy TS 1909 Piasta Cieszyn grający w II Lidze Wojewódzkiej mierzyli się z ekipą Spójni Landek. Wygrali 12:0.

W mroźny, sobotni poranek drużyna juniorów zakończyła udaną rundę jesienną II Ligi Wojewódzkiej juniorów. W ostatnim meczu przyszło im zmierzyć się z drużyną KS Spójnia Landek. Pomimo kilku osłabień w składzie do meczu podchodzily w roli zdecydowanego faworyta. Drużyna z Landeka w bieżących rozgrywkach zajmuje ostatnie miejsce w tabeli, nasi chłopcy walczą o fotel lidera. Od początku meczu zarysowała się wyraźna przewaga cieszyńskiej młodzieży. Akcje jednak były rozgrywane w wolnym tempie a napastnicy razili nieskutecznością. W 15 minucie w sobie tylko wiadomy sposób do bramki z dwóch metrów nie trafił Dawid Menka. Kilka minut później znakomitą okazję zmarnował Kacper Pytliński. Kilka sytuacji nie wykorzystali także bracia Tobiasz. Frustracja narastała...aż do 26 minuty. Wtedy to świetnym podaniem prostopadłym popisał się Kamil Sikora, uruchomił Kacpra Pytlińskiego. "Kapi" wbiegł w pole karne, będąc sam na sam z bramkarzem podał do Michała Tobiasza. Michał nie zmarnował "patelni" i umieścił piłkę w pustej bramce. Ciśnienie opadło, trójkolorowi złapali luz. W 38 minucie znakomite podanie Mikołaja Gaffke na gola zamienił Kamil Sikora. Zaledwie trzy minuty później w polu karnym Michała Tobiasza obsługuje Dawid Menka i mamy już 3:0. Przed przerwą świetną asystę zaliczył jeszcze, rozgrywający bardzo dobre zawody Wojtek Wilczek. Idealnie z prawej strony wrzucił piłkę do Seweryna Gabzdyla, który z woleja umieścił piłkę w siatce. Do szatni schodziliśmy z czterobramkową zaliczką. W przerwie trener Bakun dokonał jednej zmiany. Za zmęczonego Mikołaja Gaffke na boisku pojawił się Jakub Zamirski.  Pierwsze 15 minut drugiej połowy było niemrawe. Cieszyńscy juniorzy niby coś próbowali, jednak znowu pojawiła się nieskuteczność. W 61 minucie sygnał do boju dał pomocnik cieszyńskiej młodzieży Dawid Menka. Wykorzystał dokładne podanie Kamila Sikory i podwyższył na 5:0. Kolejne 8 minut to koncert Piasta. 65 minuta, Mikołaj Tobiasz pokonuje bramkarza po indywidualnej akcji i przełamuje swoją niemoc w tym meczu. Zaledwie minutę później Miko dostaje podanie od brata Michała i prowadzimy już 7:0. W 69 minucie zawodnik gości zagrywa ręką w polu karnym, z wykorzystaniem jedenastki problemu nie miał Michał Tobiasz, notując na swoim koncie hattricka. Ostatnie 10 minut meczu to kolejny koncert trójkolorowych. W 80 minucie z głębi pola zagrywa Kacper Pytliński, piłkę w polu karnym przejmuje Seweryn Gabzdyl i  mierzonym strzałem z 7 metrów pokonuje bramkarza. W 87 minucie rzut rożny dla naszej drużyny. Wrzutka na długi słupek Mikołaja Tobiasza i na "dwucyfrówkę" podwyższa kapitan Kacper Gaszczyk. Ostatnie 2 minuty meczu należały do jego imiennika Kacpra Pytlińskiego. Najpierw ładną główką lobuje bramkarza gości po asyście Filipa Leńskiego, a w ostatniej minucie meczu po podaniu Michała Tobiasza wpada w pole karne, "kładzie" bramkarza i umieszcza piłkę w siatce zamykając liczbę bramek na tuzinie.

Tym samych juniorzy TS 1909 Piasta Cieszyn zostali  MISTRZEM jesieni II Ligi Wojewódzkiej !!! Gratulacje dla cieszyńskiej młodzieży trenera Bakuna.