Pogromione Kaczyce
15.09.2017
Boiska piłkarskie "Pod Wałką"

12 września w ramach IV Ligi Wojewódzkiej juniorzy TS 1909 Piasta Cieszyna zmierzyli sie na własnym terenie z drużyną GKS Kaczyce. Cieszynianie rozgromili rywali 9:1.

Od początku spotkania Piast przeprowadzał skomasowanego ataki na bramkę rywali i już w 9 minucie po bramce Wojciecha Dąbrowskiego prowadził 1:0. Pięć minut później bracia Tobiasz przeprowadzili dwójkową akcję i po chwili było już 2:0. Po 18 minutach gry juniorzy z Cieszyna prowadzili już 3:0, a gola tym razem zdobył Jakub Biernat.

W 55 minucie Piast podwyższył na 4:0, a konkretnie zrobił to Mikołaj Graffke. Kilka minut później Mikołaj zdobył swojego drugiego gola w tym meczu. W końcówce spotkania Krzysztof Marekwica podwyższył na 6:0, a chwilę później gola zdobył Mikołaj Tobiasz i Piast prowadził już 7:0. Na 8:0 gola strzelił Mikołaj Graffke, który tym samym zdobył dzisiaj klasycznego hattricka. W końcówce spotkania chwilowe zamieszanie w polu karnym cieszynian wyorzystali goście strzelając honorowego gola. Przed końcowym gwizdkiem Kacper Pytliński ustalił wynik meczu na 9:1.

Kolejny mecz juniorzy zagrają 16 września na wyjeździe z LKS-em Pruchna. Początek o godzinie 13.30.