Remis i porażka
10.10.2019
Stadion Miejski

W sobotę 5 października w ramach X kolejki Ligi Okręgowej, TS 1909 Piast Cieszyn podejmował na własnym terenie LKS 99 Pruchna, który obecnie jest na 14 miejscu w ligowej tabeli. Mecz mimo deszczu obejrzało wielu kibiców, którzy spodziewali się ujrzeć okazałe zwycięstwo naszego zespołu. I w zasadzie do 70 minuty tak było...Do przerwy po golu Jakuba Kubiciusa Piast prowadził 1:0. Po zmianie stron po bramce dorzucili Sebastian Rychlik oraz Jakub Bakun. I w chwili gdy kibice już doliczyli kolejne 3 punkty na konto Piasta, błąd popełnił Zahatlan a Gradek nie dał rady wybronić sytuacji sam na sam i zrobiło się 3:1. Po chwili kolejne dwa błędy w obronie popełnił Piast, a piłkarze z Pruchnej to wykorzystali i mecz niespodziewanie zakończył się wynikiem 3:3. Kibice wychodzący ze stadionu nie ukrywali złości i zdziwienia takim wynikiem z tak przeciętnym zespołem.

W niedzielę 6 października druga drużyna TS 1909 Piasta Cieszyn podejmowała na własnym terenie LKS Błyskawicę II Kończyce Wielkie. Trener cieszyńskich piłkarzy mógł wystawić zaledwie 10 zawodników w tym aż trzech bramkarzy! Jak pech to pech... podczas meczu bramkarz Piasta dostał czerwona kartkę i na polu gry zostało już 9 zawodników. Mimo wszystko trzeba przyznać, że nasi zawodnicy zostawili serducho na boisku i stoczyli bardzo wyrównany pojedynek. Ostatecznie nieznacznie przegrali ze swoim rywalem 3:4.

Gole dla Piasta strzelili: Karpiński, Węglorz oraz Marek Bakun.