Remis z Czańcem
27.09.2017
Stadion Miejski

26 września w meczu szóstej kolejki II ligi wojewódzkiej, juniorzy TS 1909 Piast Cieszyn zremisowali w siebie z LKS Czaniec 0:0.

Gospodarze rozpoczęli mecz bardzo ostrożnie, dzięki czemu przeciwnicy rozegrali kilka naprawdę dobrych akcji. Piłkarze musieli walczyć o każdą piłkę, a grząska murawa im tego nie ułatwiała. Gdyby w 17 minucie piłka nie została przez przeciwnika wybita na rzut rożny, wynik meczu mogł się zmienić na korzyść gospodarzy. Chwilę poźniej cieszynianie mieli kolejną okazję, jednak piłka trafiła w poprzeczkę. Przeciwnicy również często rozgrywali sytuacje przy bramce Piasta, jednak Sebastian Żyłka z pomocą Kacpra Gaszczyka skutecznie studzili ich zapędy i do przerwy był bezbramkowy remis.

Po przerwie trener Bakun wprowadził dwie zmiany i na boisko weszli Mikołaj Gaffke i Jakub Biernat. Gra nabrała tempa, po rzucie rożnym kapitana miejscowych i krótkim podaniu do Wojciecha Wilczka, padł strzał, jednak minimalnie obok bramki. W 70 minucie na boisko wszedł Wojciech Dąbrowski. Jego dokładne podania wykorzystywali Mikołaj Gaffke i Kamil Sikora, jednak wciąż nie padała upragniona bramka. Choć miejscowi stworzyli wiele ciekawych sytuacji pod bramką rywali, mecz zakończył się remisem 0:0.