Remis z Nierodzimiem
28.09.2017
Nierodzim

27 września w zaległym meczu pierwszej kolejki IV ligi okręgowej, juniorzy TS 1909 Piast Cieszyn zremisowali na wyjeździe z KS Nierodzim 2:2.

Piłkarze TS 1909 Piast Cieszyn rozpoczęli spotkanie bardzo ostrożnie i już w 24 minucie stracili gola. Mimo ambitnej postawy, nasi zawodnicy nie potrafili przebić się przez obronę gospodarzy. W końcu w 30 minucie Mikołaj Gaffke oddał strzał, ale piłka minimalnie minęła bramkę. Minutę później Wojciech Dąbrowski po podaniu Jakuba Bakuna strzelił upragnionego gola. Radość nie trwała jednak długo, gdyż po chwili znów prowadzili gospodarze. W 33 minucie okazję, aby zmienić wynik miał Dawid Morys, jednak piłka przeszła obok bramki. W końcówce pierwszej połowy Jakub Bakun doznał kontuzji i musiał opuścić boisko, a zastąpił go Tobiasz Jankowski. Do przerwy cieszynianie przegrywali 1:2.

Po przerwie trener Janoszek wprowadził cztery zmiany, na murawę weszli nawet zawodnicy, którzy zazwyczaj grają na pozycji bramkarza (B.Dąbrowski, K.Parchański i K.Wosik). Mimo to radzili sobie świetnie. W drugiej połowie cieszynianie częściej zagrażali bramce przeciwnika. W 82 minucie w polu karnym faulowany był Kacper Wosik i podyktowany został rzut karny, który wykonał bezbłędnie Jakub Zamirski. Wynik 2:2, mimo prób przeciwnika nie zmienił się do końca spotkania.