TS 1909 Piast Cieszyn o krok od A-klasy!
11.05.2017
Stadion Miejski

10 maja TS 1909 Piast Cieszyn podejmował na własnym terenie KP Trójwieś Istebna w ramach zaległej 15 kolejki skoczowskiej B-klasy.

Przed tym spotkaniem drużyna z Istebnej zajmowała trzecie miejsce w tabeli, tak więc zapowiadał się ciekawy mecz. Początek spotkania to tradycyjne badanie się drużyn i dopiero w 45 minucie trójkolorowi wyszli na prowadzenie po bramce Mikołaja Tobiasza. W przerwie kibice mogli obejrzeć pokazowe starcie najmłodszych adeptów piłki nożnej, którzy pokazali niezwykłą waleczność i ogromne zaangażowanie. Druga połowa meczu rozpoczęła się od faulu w polu karnym na zawodniku naszej drużyny, a "jedenastkę" na bramkę zamienił kapitan Tomasz Szyper. Po tej bramce zdecydowanie spadło tempo meczu. W 66 minucie po koronkowej akcji, wynik meczu na 3:0 ustalił Seweryn Gabzdyl.

Seniorzy Piasta wygrali do tej pory wszystkie spotkania. Tym samym pewnie zmierzają do awansu do skoczowskiej A-klasy. Kolejne spotkanie zaowdnicy Piasta rozegrają 13 maja na własnym terenie z drużyną Promyk Golasowice o godz. 16.00.