Walkower z Zabłociem, wygrana z Beskidem
04.09.2017
Skoczów

Tylko jedno spotkanie juniorów z zaplanowanych dwóch odbyło się w 2 września. Juniorzy TS 1909 Piasta, którzy występują w IV Lidze Wojewódzkiej mieli zmierzyć się u siebie z Orłem Zabłocie. Drużyna ta nie stawiła się na meczu i sędzia odgwizdał walkower na korzyść gospodarzy.

Drużyna cieszynian walcząca w II Lidze Wojewódzkiej wyjechała do Skoczowa na mecz z tamtejszym Beskidem. Mecz z początku polegał na badania się wzajemnym drużyn i czychaniu na najmniejszy błąd rywala. W pierwszej połowie zamiast bramek, kibice oglądali dość brutalną grę z obu stron. Cieszynianie próbwali dokładnie rozgrywać akcję w ataku pozycyjnym, zaś Beskid skupiał się na posyłaniu długich piłek na swoich rosłych napastników. Ani jedna, ani druga metoda w pierwszej połowie nie przyniosła bramki żadnej z drużyn.

W przerwie trener Marek Bakun wprowadził zmienników. Za Seweryna Gabzdyla wszedł Mikołaj Tobiasz, a za Kacpra Pytlińskiego wszedł Mikołaj Graffke. Po tych zmianach gra cieszyńskiego zespołu zupełnie się zmieniła. Akcje były coraz to groźniejsze, lecz ciągle brakowało skuteczności (m.in. dwa słupki) i szczęścia (sędzia nie uznał bramki zdobytej przez Kacpra Gaszczyka). Dopiero w 87 minucie w zamieszaniu w polu karnym skoczowian najsprytniejszy okazał się Mikołaj Tobiasz, który precyzyjnie umieścił piłkę w siatce obok bezradnego bramkarza Skoczowa. TS 1909 Piast Cieszyn wygrał 1:0.