Wygrana TS 1909 Piast Cieszyn
14.09.2017
Stadion Miejski
Sprawdź, jak dojechać

10 września w ramach VI kolejki skoczowskiej A klasy, TS 1909 Piast Cieszyn wygrał u siebie z LKS Wisła Strumień 4:1.

Pierwszą połowę Piast zaczął nieźle - Ogrodnik wypracował sytuację Szyprowi, który minął bramkarza, ale z niewiadomych przyczyn dał się zablokować, zanim udało mu się skierować piłkę do siatki. Gospodarze dalej nie dawali za wygraną, Rucki główkował w słupek, pomocni byli Kubicius, Brachaczek i Janoszek. Nagle na boisku zrobiło się zamieszanie, na murawie leżał Kukuczka, sędzia nie przerwał gry, Hanusiak znalazł Staronia, a ten oddał celny strzał. Po straconej bramce gospodarze próbowali wyrównać wynik, jednak zabrakło dokładności i na przerwę schodzili przegrywając 0:1.

W drugiej połowie obrońca gości zagrał piłkę ręką we własnym polu karnym, czego konsekwencją była czerwona kartka i rzut karny, który wykonał Janoszek. Piłka odbiła się od poprzeczki, wróciła w pole i strzelec oddał tym razem celny strzał. Niestety sędzia odgwizdał spalonego i wynik pozostawał niezmienny. Wyrównanie było jednak tylko kwestią czasu - zagranie z lewej Śleziaka zamienił strzałem na bramkę Rucki. Piast powoli zaczął dominować, akcję Kulczyckiego przerwał Ustaszewski, który zobaczył drugą żółtą kartkę i gospodarze grali już z przewagą dwóch zawodników. Jednak bramki wciąż nie padały. W końcu Szyper dośrodkował, piłka odbiła się od słupka, Janoszek trafił w siatkę i Piast wyszedł na prowadzenie. Kolejna akcja przyniosła trzeciego gola - celnym strzałem popisał się Brachaczek, a tuż przed końcowym gwizdkiem gola strzelił Jarosiński i ustanowił wynik spotkania na 4:1.

Kolejny mecz seniorzy TS 1909 Piast Cieszyn rozegrają 17 września o 16:00 na wyjeździe z drużyną LKS Olza Pogwizdów.