Wygrana z Wapienicą
23.10.2017
Stadion Miejski

21 października w meczu 10. kolejki II Ligi Wojewódzkiej Juniorów, drużyna TS 1909 Piast Cieszyn wygrała u siebie z LKS Zapora Wapienica 3:0.

Pierwsze 15 minut meczu to lekka przewaga Piasta. W 15 minucie cieszynianie mieli bardzo dobrą okazję, jednak nie udało im się pokonać bramkarza przeciwnej drużyny. Po 20 minutach goście przejęli kontrolę nad wydarzeniami na boisku, ale mimo wszystko do przerwy pozostał bezbramkowy remis.

W drugiej połowie akcje toczyły się na przemian po obu stronach boiska. W 58 minucie padła w końcu upragniona dla Piasta bramka. Po stracie bramki goście ruszyli do ataku, jednak cieszynianie skutecznie gromili ich zapędy. W 80 minucie Mikołaj Tobiasz podwyższył wynik na 2:0, a zwycięstwo przypieczętował w 89 minucie Filip Duraj ustanawiając wynik 3:0.