Come back Piasta!
09.05.2023
Zebrzydowice

6 maja 2023 roku seniorzy CKS PIAST rywalizowali na wyjeździe z zespołem KKS Spójnia Zebrzydowice w ramach rozgrywek Klasy Okręgowej "Żywiec-Skoczów". Pierwsze 45 minut należało zdecydowanie do gospodarzy, którzy prowadzili 2:0. W terminologii siatkarskiej istnieje stare porzekadło, że jeżeli nie wygrasz 3:0 to przegrasz 2:3. Z kolei w piłce nożnej mówi się, że 2:0 to niezbezpieczny wynik. Sytuacja z meczu piłkarskiego naszej drużyny miała pewne odzwierciedlenie tego porzekadła, ponieważ gospodarze mimo prowadzenia 2:0, ostatecznie przegrali 2:5.

Po przerwie do pracy wzięli się nasi zawodnicy. Po golach Ireneusza Jelenia w 50 minucie oraz Jakuba Jelenia w 56 minucie był remis. W 63 minucie Ireneusz Jeleń dołożył kolejne trafienie i dał prowadzenie, którego goście nie oddali już do końca spotkania. W 69 minucie na 2:4 podwyższył Tomas Bulawa, a wynik meczu ustalił z rzutu karnego Tomasz Szyper. Piłkarzą należą sie ogromne brawa za wspaniały come back!