Cieszyn, Skoczów, Kończyce Wielkie, Pogwizdów, Rybnik, Bielsko-Biała, Zabrze

31.05.2022 r.

U10: LKS BŁYSKAWICA KOŃCZYCE WIELKIE - CKS PIAST
ORLIK E1: PODOKRĘG SKOCZÓW GRUPA 3

Rocznik 2012 na wyjeździe zmierzył się w lidze orlika starszego z Kończycami Wielkimi. Przystąpiliśmy do meczu w 18-sto osobowym składzie. Dobra nasza gra w drugiej połowie, trochę słabsza w pierwszej, jednak w ostatecznym rozrachunku nasz zespół zdobył dzisiaj wiele bramek.

Skład: Fita, Huta, Habarta, Kobiela, Koczuba, Kołodziej, Łagowski, Nowak, Ogierman, Ożga, Parchański, Purszke, Seremak, Tomica, Wakuła, Węglorz, Widzykiewicz, Zielke

Trener: Dawid Ciok

U11: KP BESKID SKOCZÓW - CKS PIAST
ORLIK E1: PODOKRĘG SKOCZÓW GRUPA 1

Zespół orlika starszego rozegrał dzisiaj spotkanie wyjazdowe z Beskidem Skoczów. Przez bardzo dobrą organizację w grze obronnej oraz małą liczbę indywidualnych błędów kontrolowaliśmy spotkanie od samego początku. W ataku stwarzając sobie mnóstwo okazji, z których część została zamieniona na bramkę.

Skład: Pustówka - Żur, Jocz - Kavouras, Zarzycki, Stanek - Sikora oraz Hanzel, Gabzdyl, Szurman.

Trener: Tomasz Piwko

02.06.2022 r.

U13: LKS OLZA POGWIZDÓW 0:1 (0:1) CKS PIAST
III LIGA WOJEWÓDZKA D1 - PODOKRĘG SKOCZÓW

Młodziki w ramach III ligi wojewódzkiej na wyjeździe zmierzyły się z liderem w tabeli Olzą Pogwizdów. Zagraliśmy bardzo dobry mecz. Od początku wiedzieliśmy, że chcemy dominować, odbierać wysoko piłkę, tworzyć przewagę pozycyjną i wszystko to udało nam się zrealizować. Ostatecznie o naszym zwycięstwie zdecydowała jedna bramka, którą zdobyliśmy w 1 połowie. Sytuacji strzeleckich stworzyliśmy sporo, jednak świetne interwencje bramkarza gospodarzy uniemożliwiały nam zdobycie kolejnych bramek.

Gol: Waniński

Skład: Mienciel - Isztok, Fita, Wojtas - Gross, Waniński - Rudziński, Janik, Chłodek oraz Bal, Wisełka

U9: CKS PIAST - LUKAM SKOCZÓW
SKOCZÓW F1 ŻAK GRUPA 1

Kolejny bardzo dobry mecz w wykonaniu całej drużyny, nasza zdecydowana, otwarta gra przyniosła sporo emocji i bramek.

Skład: Kacper Szajter, Daniel Ptak, Antoni Sembol, Volkmer Tymoteusz, Filip Jeleń, Matuszek Krzysztof, Ksawery Górniok, Michał Kaczmarek, Ludwik Polak, Tomasz Paruzel

Trener: Maciej Pieczonka

U9: CKS PIAST - MKP BRENNA-GÓRKI
SKOCZÓW F1 ŻAK GRUPA 2

Środowy mecz ligowy żaka starszego był jak wycieczka na kolejkę górską. Raz na dole, raz u góry, czyli na początku dużo niecelnych podań, zbyt wolne podejmowanie decyzji przeplatane składnymi akacjami. W drugiej połowie wyciągnięte wnioski i zdecydowanie lepsza gra pozwoliła cieszyć się po ostatnim gwizdku.

Skład: Socha Marcin, Guzdek Natalia, Słama Oskar, Łagowski Michał, Szarzec Jan, Sulich Mikołaj, Wolny Tymoteusz, Stekla Jan, Sitek Artur, Dąbek Cezary

Trener: Michał Gawlas

U8: CKS PIAST - UKS CIESZYN

Rocznik 2014 rozegrał sparing z UKS Cieszyn. Fantastyczny mecz z obu stron, wiele goli, mnóstwo zaangażowania i radości z gry.

Skład: Ksawery Cholewa, Dawid Glajc, Maksymilian Kopik, Adam Milewski, Mikołaj Pachuła, Mateusz Purszke, Krysian Rudzki, Bartłomiej Smoleń, Borys Tarnowski, Kajetan Kania, Maksymilian Czauderna, Wojciech Karolczuk, Mateusz Szotek, Filip Jeleń, Miłosz Czech, Mateusz Owczarzy, Jakub Froncek, Ryszard Kamiński.

Trenerzy: Daniel Flejszman i Bartosz Piksa

04.06.2022 r.

U15: RKP ROW RYBNIK 2:1 (0:0) CKS PIAST
II LIGA WOJEWÓDZKA C1

W ramach II ligi wojewódzkiej, trampkarze na wyjeździe zmierzyli się z RKP ROW Rybnik. Od początku wiedzieliśmy, że czeka nas dzisiaj trudne zadanie, ponieważ mieliśmy ogromne braki kadrowe i pojechało nas tylko 11 na mecz. Chłopcy pokazali ogromną determinację i wolę walki. Do przerwy był bezbramkowy remis. W drugiej połowie rywale wyszli na prowadzenie. Chwilę później w skutek kontuzji tracimy zawodnika i gramy w 10-ciu. Mimo to drużyna nie poddała się i po paru minutach zdobywamy bramkę wyrównującą po rzucie karnym. W 79 minucie nie wykorzystujemy sytuacji sam na sam z bramkarzem i minutę później rywal strzela zwycięskiego gola. W doliczonym czasie próbowaliśmy odrobić straty, jednak przeciwnicy skutecznie spisywali się w obronie. Pomimo porażki ogromne brawa dla drużyny za ten mecz, wszyscy dali dzisiaj z siebie 100% i przy wielu przeciwnościach losu pokazaliśmy, że drzemie w nas dużo pozytywnej energii - wielka duma z postawy chłopców.

Gol: Nowak

Skład: Kobiela - Huta, Plinta, Byrski, Janik - Guzik, Habarta, Majka, Kryska - Waniński, Nowak

05.06.2022 r.

U13: CKS PIAST 5:4 (1:3) UKS CIESZYN

Młodziki w ramach ostatniej kolejki III ligi wojewódzkiej "Pod Wałką" zmierzyły się z UKS Cieszyn. Bardzo emocjonujące widowisko, na które wpłynęła nasza słaba dyspozycja w 1 połowie i pozwolenie rywalom na strzelenie 3 goli. Po wskazówkach w przerwie ruszyliśmy do odrabiania strat i to nam się udało. Pochwalić należy drużynę za powrót z wyniku 0:3 do 5:4 bo nie jest to łatwe zadanie.

Gole: Waniński - 3, Rudziński, samobój

U13: CKS PIAST II 1:0 (1:0) KP BESKID II SKOCZÓW
IV LIGA WOJEWÓDZKA D1 - PODOKRĘG SKOCZÓW

Młodziki w ramach IV ligi wojewódzkiej "Pod Wałką" zagrały z Beskidem II Skoczów. Dobry mecz w naszym wykonaniu. Staraliśmy się cierpliwie i konsekwentnie budować grę z przeniesieniem ciężaru gry w boczne sektory i to nam się udawało. O zwycięstwie nad rywalem zdecydowała jedna bramka zdobyta w pierwszej połowie spotkania.

Gol: Śliwka

Skład: Ślęczka - Wisełka, Śliwka, Skowron - Bal, Fryda - Gawęda, Mienciel, Gałuszka oraz Badura

U19: TS PODBESKIDZIE II 4:1 CKS PIAST
II LIGA WOJEWÓDZKA A1

Gra lepsza od wyniku końcowego - tak można w skrócie opisać ten mecz. Mieliśmy swój plan na spotkanie i staraliśmy się go realizować, natomiast popełniliśmy błędy w obronie, których popełniać nie można, a szczególnie w meczu z takim rywalem jak Podbeskidzie. Cieszy fakt, że chłopaki nie zawiesili głów i w drugiej połowie udało nam się przejąć inicjatywę, dokumentując to zdobyciem bramki. Traktuję ten mecz jako cenną lekcję, z której pozostaje nam wyciągnąć wnioski!

Gol: Jackson

Skład: Fizek, Fornal Rafał, Plinta Dawid, Kaczmarczyk, Pierzgalski, Jackson, Szarzec, Broda, Górniak, Piwko, Szurman
Rezerwowi: Plinta Daniel, Fornal Łukasz, Molasy, Kurpanik, Rozenkiewicz, Chlebek, Parchański

Trener: Daniel Flejszman

06.06.2022 r.

U10: CKS PIAST - LKS OLZA POGWIZDÓW

Rocznik 2012 "Pod Wałką" zmierzył się w lidze orlika starszego z Olzą Pogwizdów. Fantastyczny mecz w naszym wykonaniu. Zawodnicy świetnie zakładali pressing, w związku z czym odbieraliśmy bardzo dużo piłek. W fazie budowania zdominowaliśmy przeciwnika. Stworzyliśmy wiele sytuacji strzeleckich, co w konsekwencji pozwoliło zdobyć nam dużo bramek. Warta odnotowania jest również nasza dzisiejsza gra w obronie, bowiem nie dopuściliśmy przeciwnika do kreowania sytuacji podbramkowych.

Skład: Purszke - Łagowski, Ogierman - Fita - Parchański, Ożga, Węglorz oraz Kołodziej, Kobiela, Zielke

U11: KS KUŹNIA USTROŃ - CKS PIAST

W poniedziałkowe popołudnie rozegraliśmy ostatni wyjazdowy mecz w tym sezonie z Kuźnią Ustroń. Bardzo dobrze zawody w Ustroniu rozpoczęli nasi zawodnicy tworząc w początkowych minutach meczu kilkanaście sytuacji bramkowych. Następnie przed przerwą rywale wykorzystują nasze indywidualne błędy oraz złą organizację podczas bronienia. Druga połowa bardzo wyrównana z udanymi interwencjami bramkarzy z obu stron.

Skład: Pustówka - Szurman, Jocz - Kavouras, Zarzycki, Stanek - Sikora oraz Hanzel, Prószkowska, Sobel

08.06.2022 r.

U9: CKS PIAST - LKS POGÓRZE

W środę żak starszy rozegrał mecz ligowy z LKS Pogórze. Mecz był bardzo zacięty i wyrównany. W spotkaniu mogliśmy zobaczyć sporo składnych akcji, które często kończyły się bramkami.

Skład: Filip Jeleń, Ludwik Polak, Krzysztof Matuszek, Tymoteusz Volkmer, Ksawery Górniok, Kaczmarek Michał, Oskar Słama, Mikołaj Sulich, Jan Szarzec.

U9: KOŃCZYCE MAŁE - CKS PIAST II

W szerokim składzie rozegraliśmy środowy mecz z Kończycami. Drużyna była od pierwszych minut zdecydowana do osiągnięcia swojego celu, składne akcje skutkowały zdobytymi bramkami.

Skład: Natalia Guzdek, Kacper Szajter, Daniel Ptak, Tomasz Paruzel, Marcin Socha, Michał Łagowski, Jan Stekla, Artur Sitek, Tymoteusz Wolny, Konrad Kubicius, Leon Sperka, Wiktor Ferfecki, Rafał Golasowski

11-12.06.2022 r.

U15: CKS PIAST 2:2 (1:1) LUKAM SKOCZÓW

W ramach ostatniej kolejki II ligi wojewódzkiej, trampkarze "Pod Wałką" zmierzyli się z Lukam Skoczów. Mimo dużego upału było to dobre widowisko. Nasz zespół po raz kolejny pokazał się z dobrej strony. W 5 minucie tracimy gola po rzucie rożnym, jednak szybko odpowiadamy i w 12 minucie również po rzucie rożnym doprowadzamy do wyrównania. W drugiej połowie mimo szans z obu stron gole padły dopiero w samej końcówce. W 77 minucie rywale strzelają na 2:1 po rzucie karnym, natomiast minutę później doprowadzamy do remisu 2:2. Podsumowując całą rundę, od meczów rewanżowych spisywaliśmy się naprawdę nieźle. W pierwszej fazie potrzebowaliśmy czasu i ogrania na tym poziomie rozgrywkowym. Trener dziękuje całej drużynie za wykonaną pracę i włożony wysiłek w tym sezonie. Zawodnicy z rocznika 2007 pożegnali etap trampkarza i przechodzą od nowego sezonu do drużyny juniorskiej, a tym samym rocznik 2008 staje się trampkarzem starszym.

Gole: Dąbek, Lipka

Skład: Kobiela - Janik, Plinta, Dąbek, Kempa - Habarta, Majka, Byrski, Lipka - Nowak, Burawa oraz Guzik, Kuchejda, Radzik, Stępień

U19: UMKS TRÓJKA CZECHOWICE-DZIEDZICE 1:2 CKS PIAST

Mecz, który mogliśmy i powinniśmy wygrać zdecydowanie wyżej, niestety nie wykorzystaliśmy wielu klarownych sytuacji. Cieszy jednak, że sezon ligowy skończyliśmy w najlepszy możliwy sposób, czyli wygraną. Zawodnicy z rocznika 2003 pożegnali etap piłki juniorskiej zwycięstwem, natomiast młodsza część ekipy pokazała, że jest przyszłością, która będzie stanowiła o sile tej drużyny w najbliższych sezonach.

Gole: Broda, Szurman

Skład: Plinta Daniel, Pierzgalski, Fornal Rafał, Kurpanik, Plinta Dawid, Broda, Szarzec, Parchański, Kaczmarczyk, Szurman, Rozenkiewicz
Rezerwowi: Fizek, Fornal Łukasz, Kołodziej, Jackson, Molasy, Ogierman, Chlebek

U13: RKS CUKROWNIK CHYBIE 2:3 CKS PIAST II

Młodziki w ramach IV ligi wojewódzkiej na wyjeździe zagrały z Cukrownikiem Chybie. W przedostatniej kolejce sezonu wygrywamy 3:2 i w ten sposób zapewniamy sobie 1 miejsce w tabeli na finiszu rozgrywek.

Gole: Waniński - 2, Chłodek

Skład: Mienciel - Wisełka, Chłodek, Wojtas - Waniński, Isztok - Rudziński, Mikrut, Gawęda oraz Fryda, Śliwka

Trener: Arkadiusz Wrzesiński

Rocznik 2014 na III turnieju im. Włodzimierza Lubańskiego w Zabrzu.

W niedzielę 12 czerwca przy pięknej słonecznej pogodzie na obiektach przy ul. Jaskółczej 40 w Zabrzu rocznik 2014 wziął udział w III turnieju im. Włodzimierza Lubańskiego. Do rywalizacji przystąpiły 34 drużyny, które zostały podzielone na sześć grup. Zmagania turniejowe toczyły się na 8 boiskach jednocześnie, a zespoły w pierwszym etapie zostały podzielone na sześć grup. Po rozgrywkach grupowych podział drużyn nastąpił zgodnie z zajętym miejscem. Nasza drużyna miała okazję zagrać z Górnikiem Zabrze, Akademią BVB im. Łukasza Piszczka, Gwarkiem Zabrze, AP Namysłów, AP Rymer Rybnik, Bumerang Ruda Śląska, UKS Ajaks Częstochowa oraz z KS Małapanew Kuczów. Był to, więc bardzo emocjonujący dzień dla naszych młodych piłkarzy.

Skład: KSAWERY CHOLEWA, MIŁOSZ CZECH, MIKOŁAJ PACHUŁA, JAKUB FRONCEK, MATEUSZ OWCZARZY, JAKUB WALICA, MATEUSZ PURSZKE, RYSZARD KAMIŃSKI, MATEUSZ SZOTEK

Trenerzy: DANIEL FLEJSZMAN i BARTOSZ PIKSA

Zadanie współfinansowane jest ze środków miasta Cieszyn.