Początek rundy wiosennej UKS Cieszyn
12.04.2023
Cieszyn, Gumna

11 kwietnia 2023 roku premierowy mecz w lidze młodzików rozegrała ekipa młodzików UKS Cieszyn, rywalizując w derbowym pojedynku na boisku "Pod Wałką" z ekipą CKS Piast. Lepiej w mecz weszła drużynaUKS-u, która po 20 minutach prowadziła 2:0. Bramka na 1:0 padła po zespołowej akcji, którą przytomnie zakończył Arek Nogły. Drugie trafienie, to również zasługa Arka który po rzucie różnym dopadł do piłki wybitej na przedpole i mocnym strzałem podwyższył rezultat spotkania. Po indywidualnych błędach zespół CKS -u zdołał doprowadzić do wyrównania. Po przerwie to gospodarze mieli więcej klarownych sytuacji i jedną z nich wykorzystali. W 70 minucie na 18 metrze przed bramką rywali sfaulowany został Marcel. Do piłki podszedł Arek i strzałem w samo okienko umieścił piłkę w bramce rywali. Ostatecznie padł remis 3:3, który żadnej z drużyn nie krzywdzi. Cieszą zdobyte punkty w inauguracyjnym meczu. Brawa dla wszystkich zawodników za walkę i zaangażowanie.

CKS Piast - UKS Cieszyn 3:3 ( 2:2 )

Skład UKS Cieszyn: Zielke Igor - Leśniak Czarek, Wojtala Oliwier, Pobiegło Filip - Puda Paulina, Dziadek Marcel, Nogły Arek, Ćmiel Oliver - Mazurek Kacper oraz Raszka Mateusz.

Nietypowo bo we wtorek rozegrały swoje mecze ligowe drużyny młodzików oraz orlików. Młodziki na boisku w Gumnej podejmowały ekipę z Pogwizdowa. Po dobrej grze naszych zawodników odnieśliśmy okazałe zwycięstwo. Orliki zmierzyły się z ekipą Górala Istebna. Pomimo naszych wysiłków to ekipa z Istebnej okazała się lepsza aplikując nam większą ilość goli.