Cieszyński portal sportowy - pilka-nozna

aktualności

Podsumowanie rozgrywek CKS Piast w tygodniu 21-27.06.2021 r.
28.06.2021
Miejsce wydarzenia:
Cieszyn
Główne zdjęcie aktualności

Zapraszamy do zapoznania się z podsumowaniem rozgrywek dzieci i młodzieży CKS Piast w tygodniu 21-27.06.2021 r.

CZWARTEK 24.06.2021

Po zdobyciu mistrzostwa nasza drużyna juniora aby awansować do 2 ligi wojewódzkiej musi wygrać dwumecz barażowy z mistrzem Podokręgu Żywiec, czyli GKS Radziechowy Wieprz. W dniu 24.06.21r. rozegraliśmy pierwsze spotkanie na wyjeździe. Mecz przebiegał pod dyktando naszego zespołu, który przywiózł niezłą zaliczkę przed niedzielnym rewanżem w Cieszynie - wygraliśmy 3:0.

Baraż o II ligę wojewódzką
GKS Radziechowy Wieprz 0:3 (0:0) CKS Piast
Gole: Koprek, Niemczyk samobój po jednej
Skład: Fizek, Pierzgalski, Kajstura, Szurman, Fornal R., Wałga, Koprek, Niemczyk, Greń, Górniak, Jeleń
Rezerwowi: Filipiak, Fornal Ł., Rybczyński, Szewczyk, Waniński, Jackson, Wojciechowski
Trener: Flejszman Daniel

Zadanie współfinansowane jest ze środków miasta Cieszyn.

Również w dniu 24.06.21r. rocznik 2010 na Stadionie Śląskim wziął udział w turnieju głównym Silesia CUP. Wylosowaliśmy grupę C, w której zmierzyliśmy się z Zagłębiem Sosnowiec oraz LKS Mizerów. Niestety nasz udział zakończył się na fazie grupowej, nie udało nam się awansować do fazy pucharowej. Było to kolejne cenne doświadczenie dla naszej drużyny. Cieszymy się, że byliśmy wśród najlepszych 24 drużyn, jednak wracamy z niedosytem bo szczególnie w drugim meczu w grupie mogliśmy pokazać się z lepszej strony.
W międzyczasie spotkaliśmy drużynę z Istebnej, z którą zagraliśmy przyjazne spotkanie na dmuchanym boisku. Dużo uśmiechu na twarzach, dobrej zabawy i przyjaznej rywalizacji.

Silesia CUP U11
CKS Piast 0:11 Zagłębie Sosnowiec
CKS Piast 0:2 LKS Mizerów
Skład: Kępińska, Janik, Tomiczek, Rudziński, Gawęda, Mikrut, Zarzycki, Wisełka, Bal, Mienciel
Trener: Ciok Dawid

SOBOTA/NIEDZIELA 26/27.06.2021

W dniu 26.06.21r. rocznik 2012 na Stadionie Śląskim wziął udział w turnieju głównym Silesia CUP. Wylosowaliśmy grupę A, w której zmierzyliśmy się z CKS Czeladź oraz Górnik Niwka. Oba mecze zostały wygrane przez naszą drużynę. W 1/8 finału zagraliśmy z Rydułtowami i niestety zakończyliśmy udział w turnieju na tym etapie. Cztery minuty przed końcem prowadziliśmy 3 bramkami, ale regulamin pozwalający drużynie przeciwnej wprowadzić wtedy czwartego zawodnika okazał się dla nas bardzo niekorzystny. Brawa dla naszych zawodników za walkę do samego końca!

Silesia CUP U9
CKS Piast 11:8 CKS Czeladź
CKS Piast 11:4 AKS Górnik Niwka
CKS Piast 8:9 Naprzód Rydułtowy
Skład: Szymon Ogierman, Antoni Łagowski, Maciej Ożga, Borys Węglorz, Łukasz Fita, Emil Lipowski, Jakub Parchański, Adam Purszke, Mateusz Zielke.
Trenerzy: Flejszman Daniel, Piksa Bartosz

Przez ostatnie dwa dni (t.j. 26-27.06) drużyna młodzika rywalizowała na boiskach w Łące w turnieju organizowanym przez AP 21 Events Group Turnieje i Obozy Piłkarskie. System gry 8+1, mecze po 40 minut.
W sobotę rywalizowaliśmy w grupie B z Gol Bieruń, LKS Markowice oraz MKS Babia Góra Sucha Beskidzka. W pierwszym meczu z Bieruniem pomimo wielu sytuacji strzeleckich zdobyliśmy tylko jednego gola, a rywal wykorzystał jedną kontrę doprowadzając do remisu. W drugim spotkaniu wygrywamy z Markowicami, a w ostatnim o wejście do ligi mistrzów niestety ulegamy Suchej Beskidzkiej i tym samym meldujemy się w Lidze Europy.
W niedzielę zmierzyliśmy się ponownie z Markowicami oraz z Fortuną Wyry. Mecz z Markowicami zakończył się remisem - pomimo przewagi w ostatniej sekundzie meczu tracimy gola. To nas jednak nie załamało i w ostatnim spotkaniu z Fortuną Wyry wysoko wygrywamy z przeciwnikiem 9:0, dzięki czemu wygraliśmy zmagania w Lidze Europy. Tym samym kończymy sezon piłkarski w sportowym wydaniu.

Turniej o Puchar Czerwionki

CKS Piast 1:1 Gol Bieruń
Gol: Nowak
CKS Piast 1:0 LKS Markowice
Gol: Kryska
CKS Piast 1:3 MKS Babia Góra Sucha Beskidzka
Gol: Nowak

Grupa B:
1. MKS Babia Góra Sucha Beskidzka 7 pkt
2. Gol Bieruń 5 pkt
3. CKS Piast 4 pkt
4. LKS Markowice 0 pkt
---
CKS Piast 1:1 LKS Markowice
Gol: Nowak
CKS Piast 9:0 Fortuna Wyry
Gole: Nowak - 5, Huta, Waniński, Majka, Guzik po jednej

Liga Europy:
1. CKS Piast 4 pkt 10:1
2. LKS Markowice 4 pkt 3:1
3. Fortuna Wyry 0 pkt 0:11

Skład: Guzik, Lipka, Huta, Fita, Radzik, Waniński, Kryska, Janik, Nowak, Kępińska, Majka, Wojtas
Trener: Ciok Dawid

W niedzielę 27.06.21r. juniorzy wygrali drugi mecz barażowy z Radziechowy-Wieprz 11-1 i tym samym przypieczętowali awans do drugiej ligi. Wielkie brawa dla całej drużyny!

Baraż o II ligę wojewódzką
CKS Piast 11:1 (6:0) GKS Radziechowy Wieprz
Gole: Niemczyk - 3, Jeleń - 3, Waniński - 2, Lipka, Wałga, Klepacz po jednej
Skład: Filipiak (87' Fizek) - Pierzgalski (69' Lipka), Kajstura (75' Szarzec), Szurman, Rybczyński (46' Szewczyk) - Wałga, Jackson (46' Rozenkiewicz), Niemczyk - Górniak (75' Kurpanik), Jeleń, Waniński (57' Klepacz)
Trener: Flejszman Daniel

 

Tekst i fot. CKS PIAST

Udostępnij:
menu