Cieszyński portal sportowy - pilka-nozna

aktualności

CKS PIAST CUP
09.02.2021
Miejsce wydarzenia:
Hala sportowa - Uniwersytet Śląski
Sprawdź, jak dojechać
Główne zdjęcie aktualności

 

CKS PIAST CUP ROCZNIK 2013 i 2012
 
W dniu 06.02.2021 r. odbyły się pierwsze turnieje piłkarskie z cyklu "CKS PIAST CUP". Rywalizacja rozpoczęła się od najmłodszych kategorii wiekowych – żaka młodszego oraz starszego. Wszystkie turnieje odbywają się w Hali Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie.

Najpierw odbył się turniej rocznika 2013. Do rywalizacji zgłosiło się 6 drużyn, które rywalizowały w systemie „każdy z każdym”. Turniej przyniósł mnóstwo pozytywnych emocji, wiele wspaniałych goli oraz ogrom radości wśród dzieci. W zawodach uczestniczyły: CKS Piast, MKS Żory, Gwiazda Skrzyszów, TP Jastrząb Bielszowice, KS Płomień Połomia oraz Lukam Skoczów.

Klasyfikacja końcowa:

I miejsce - CKS PIAST
II miejsce - MKS ŻORY
III miejsce - LUKAM SKOCZÓW
IV miejsce - TP JASTRZĄB BIELSZOWICE
V miejsce - KS PŁOMIEŃ POŁOMIA
VI miejsce - GWIAZDA SKRZYSZÓW

Fantastyczny, prawie bezbłędny turniej rozegrał nasz rocznik 2013, wygrywając wszystkie spotkania w turnieju. Zawodnicy pokazali się z jak najlepszej strony strzelając dużo bramek. Pojawiły się również takie zbyt łatwo stracone, które mobilizują do ciężkiej pracy na treningach. Wielkie brawa  za postawę należą się dla całej drużyny.

Wyniki:

CKS Piast - Lukam Skoczów 5:1
CKS Piast - KS Płomień Połomia 3:1
CKS Piast - TP Jastrząb Bielszowice 3:0
CKS Piast - Gwiazda Skrzyszów 3:1
CKS Piast - MKS Żory 3:2

Skład: Paruzel Tomasz, Górniok Ksawery, Jeleń Filip, Szajter Kacper, Volkmer Tymoteusz, Ptak Daniel, Sembol Antoni, Kaczmarek Michał, Matuszek Krzysztof, Sulich Mikołaj.

Trenerzy: Maciej Pieczonka i Michał Gawlas

Ostatni odbył się turniej rocznika 2012, w którym uczestniczyły drużyny: CKS Piast, Winners Gołkowice, Gwiazda Skrzyszów, UKS Orliki Rajcza, UKS SPS Wola oraz AP Górki Śląskie. Podobnie jak w roczniku 2013 turniej przyniósł mnóstwo emocji dla młodych zawodników, którzy z wielką wolą walki podeszli do każdego spotkania.

Klasyfikacja końcowa:

I miejsce - CKS PIAST
II miejsce - WINNERS GOŁKOWICE
III miejsce - AP GÓRKI ŚLĄSKIE
IV miejsce - UKS ORLIKI RAJCZA
V miejsce - UKS SPS WOLA
VI miejsce - GWIAZDA SKRZYSZÓW

Nasi zawodnicy zaprezentowali się bardzo dobrze. Z pięciu rozegranych meczów młodzi piłkarze CKS-u wygrali cztery oraz jedno spotkanie zremisowali, co ostatecznie pozwoliło zająć pierwsze miejsce w turnieju.

Wyniki:
CKS Piast - AP Górki Śląskie  1:1
CKS Piast - UKS SPS Wola 2:0
CKS Piast - UKS Orliki Rajcza 4:0
CKS Piast - Gwiazda Skrzyszów 7:1
CKS Piast - Winners Gołkowice 2:1

Skład: Szymon Ogierman, Łukasz Fita, Bartłomiej Dziadek, Emil Lipowski, Jakub Parchański, Maciej Ożga, Antoni Łagowski, Borys Węglorz.

Trenerzy: Daniel Flejszman i Bartosz Piksa
 
 
CKS PIAST CUP ROCZNIK 2011 i 2010

W dniu 07.02.2021r. odbyły się kolejne turnieje piłkarskie z cyklu "CKS PIAST CUP". Tym razem w hali Uniwersytetu Śląskiego rywalizowały drużyny orlika młodszego oraz starszego.

Najpierw odbył się turniej rocznika 2011. Do rywalizacji zgłosiło się sześć drużyn, które rywalizowały w systemie „każdy z każdym”. Turniej przyniósł mnóstwo pozytywnych emocji, wiele wspaniałych goli oraz ogrom radości wśród dzieci. W zawodach uczestniczyły: CKS Piast, KKS Spójnia Zebrzydowice, Winners Gołkowice, Gwiazda Skrzyszów, LKS Czaniec oraz KS Płomień Połomia.

Klasyfikacja końcowa:

I miejsce - KKS SPÓJNIA ZEBRZYDOWICE
II miejsce - WINNERS GOŁKOWICE
III miejsce - CKS PIAST
IV miejsce - KS PŁOMIEŃ POŁOMIA
V miejsce - LKS CZANIEC
VI miejsce - GWIAZDA SKRZYSZÓW

Pomimo porażki w spotkaniu otwierającym turniej, drużyna w kolejnych meczach prezentowała wysoki poziom odnosząc kolejne zwycięstwa i na koniec w meczu o drugie miejsce minimalnie przegrywa z dobrze dysponowaną drużyną z Gołkowic.

CKS Piast - KKS Spójnia Zebrzydowice 1:5
CKS Piast - KS Płomień Połomia 2:0
CKS Piast - LKS Czaniec 1:0
CKS Piast - Gwiazda Skrzyszów 9:0
CKS Piast - Winners Gołkowice 1:2

Skład: Antonina Żur, Patryk Zarzycki, Ksawery Warzybok, Daniel Jocz, Bartosz Hanzel, Alex Kavouras, Milan Cytarzyński, Jakub Sikora, Damian Sobel.

Trener: Tomasz Piwko

Ostatni odbył się natomiast turniej rocznika 2010, w którym uczestniczyły drużyny: CKS Piast, Rekord Bielsko-Biała, Winners Gołkowice, Gwiazda Skrzyszów, UKS Orliki Rajcza oraz UKS Orzeł Moszczenica. Mogliśmy zaobserwować podczas turnieju już dojrzałą grę wśród drużyn oraz wiele piłkarskiego kunsztu.

Klasyfikacja końcowa:
I miejsce - REKORD BIELSKO-BIAŁA
II miejsce  - CKS PIAST
III miejsce - WINNERS GOŁKOWICE
IV miejsce - UKS ORZEŁ MOSZCZENICA
V miejsce - UKS ORLIKI RAJCZA
VI miejsce - GWIAZDA SKRZYSZÓW

Nasi zawodnicy zaprezentowali się z bardzo dobrej strony. W każdym meczu staraliśmy się zdominować rywala i to się udawało - tworzyliśmy dużo sytuacji podbramkowych, czasami brakowało tylko finalizacji i trochę szczęścia. Oczywiście wyjątkiem było spotkanie z Rekordem, natomiast była to bardzo cenna lekcja dla nas i sprawdzenie się na tle rówieśników, którzy już w następny weekend jadą na finały ogólnopolskie w hali. Po pięciu rozegranych meczach ostatecznie zajęliśmy drugie miejsce w turnieju.

Wyniki:
CKS Piast - UKS Orzeł Moszczenica  2:0
CKS Piast - UKS Orliki Rajcza 1:1
CKS Piast - Rekord Bielsko-Biała 0:4
CKS Piast - Gwiazda Skrzyszów 1:1
CKS Piast - Winners Gołkowice 4:2

Skład: Borys Mienciel, Oskar Janik, Zofia Kępińska, Jan Rudziński, Jakub Gawęda, Jakub Tomiczek, Tobiasz Mikrut

Trener: Dawid Ciok
 
 
Tekst i fot. CKS PIAST

 

Udostępnij:
menu