Cieszyński portal sportowy - pilka-nozna

aktualności

Trenują i grają
30.01.2024
Miejsce wydarzenia:
Cieszyn, Ustroń, Wilkowice, Chorzów, Pogwizdów, Gołkowice, Skoczów, Karwina, Bielsko-Biała
Główne zdjęcie aktualności

7.01.2024 r.

U13/U12: KP BESKID SKOCZÓW - CKS PIAST

W zimowej aurze przyszło nam się dzisiaj zmierzyć z Beskidem Skoczów. Najpierw rocznik 2011, a następnie rocznik 2012. Na wstępie trzeba jeszcze wspomnieć o naszych rodzicach, którzy bardzo pomogli w odśnieżeniu boiska wspólnie z rodzicami ze Skoczowa i dzięki temu mogliśmy w drugim meczu zagrać na pół boiska - brawo rodzice!
Rocznik 2011 wyrównane spotkanie z dużą liczbą goli z obu stron. A tych troszkę więcej udało się zdobyć naszym zawodnikom.
Rocznik 2012 bardzo dobrze spisał się w ataku pozycyjnym i mimo ciężkich warunków gra wyglądała na niezłym poziomie. Zdobyliśmy kilka goli, tracąc przy tym 3 bramki.
Podsumowując dobra jednostka meczowa. Dobra robota ze strony zawodników.

Skład U13: Gabzdyl, Hanzel, Jocz, Parchański, Pustówka, Sikora, Skakuj, Sytkov, Warzybok, Węglorz, Zielke
Skład U12: Koczuba, Kozieł, Łagowski, Parchański, Pustówka, Tomica, Wakuła, Węglorz, Wichert, Zielke, Zowada

Trener: Dawid Ciok

U7/U6: TURNIEJ JUVE WINTER CUP 2024

W niedzielę grupy Skrzat Starszy (rocznik 2017) oraz Skrzat Młodszy (rocznik 2018) uczestniczyły w turnieju w Piekarach Śląskich.

Trenerzy: Marcin Misztal, Bartosz Piksa

13.01.2024 r.

U7: TURNIEJ W KARWINIE

W sobotę grupa Skrzata Starszego (rocznik 2017) uczestniczyła w turnieju w Karwinie. Nasi zawodnicy mieli okazję rywalizować z MFK Karvina, FC Banikiem Ostrava oraz FK Banikiem Albrechtice.

Trenerzy: Marcin Misztal, Bartosz Piksa

20.01.2024 r.

U11: CKS PIAST - LKS BŁYSKAWICA DROGOMYŚL

Orlik starszy rozegrał sparing z drużyną Błyskawicy Drogomyśl. Zdecydowany wysoki pressing sprawnie zakładany przez cały mecz przyniósł kilka bramek. Bardzo dobre spotkanie w wykonaniu całej drużyny.

Skład: Jeleń Filip, Ptak Daniel, Matuszek Krzysztof, Sembol Antoni, Paruzel Tomasz, Łagowski Michał, Ferfecki Wiktor, Socha Marcin, Mateusz Stuchlik, Leon Musioł

Trener: Michał Gawlas

U10: CKS PIAST - LKS TEMPO PUŃCÓW

Orlik młodszy zmierzył się z drużyną z Puńcowa. Dobry mecz po obu stronach i dużo bramek.

Skład: Chybiorz Fryderyk, Mańka Wojciech, Tarnowski Borys, Rudzki Krystian, Głazowski Wiktor, Czauderna Maksymilian, Moskal Artur, Kamiński Ryszard, Milewski Adam, Fijałkowski Milan

Trener: Karol Wąchała

U9: CKS PIAST - LUKAM SKOCZÓW

Rozegraliśmy grupą żaka starszego mecz kontrolny z Lukam Skoczów. Obie drużyny prezentowały ciekawie rozgrywane akcje, wiele kombinacji podań oraz samotnych rajdów. Gra naszych podopiecznych na wysokim poziomie. Dziękujemy za kolejne doświadczenia.

Skład: Kłaptocz Hubert, Kłaptocz Bruno, Wojciuch Filip, Przywara Krystian, Stelmach Jakub, Foltyn Nikodem, Isztok Kornel, Jordan Patryk.

Trener: Łukasz Golec

U9 II: CKS PIAST - LKS TEMPO PUŃCÓW

Kolejny sparing rozegrał żak naborowy. Tym razem w Cieszynie zagraliśmy z drużyną z Puńcowa. Mecz był bardzo wyrównany i obfitował w dużą ilość goli z obu stron.

Skład: Krogulewski Kuba, Matura Michał, Bogusz Wiktor, Zgliczyński Piotr, Fatalski Dawid, Paprota Aleksander, Brożek Kaspian

Trener: Karol Wąchała

21.01.2024 r.

U15/U13: CKS PIAST - SPORTING WROCŁAW

W dość mocno mieszanym składzie zmierzyliśmy się dzisiaj ze Sportingiem Wrocław, który przebywa obecnie na obozie. Przez większość czasu przewaga naszej drużyny w budowaniu gry udokumentowana zdobywaniem goli. Trzecia tercja była najlepsza w naszym wykonaniu i wtedy stworzyliśmy najwięcej sytuacji, a w konsekwencji strzeliliśmy dużo bramek.

Skład: Janik, Ślęczka, Wojtas, Śliwka, Rudziński, Waniński, Chłodek, Mienciel, Sędzik, Sikora, Gabzdyl, Salamon, Stanek, Jocz, Skakuj, Pustówka

Trener: Dawid Ciok

U12: BTS REKORD BIELSKO-BIAŁA - CKS PIAST

Dwa założenia na to spotkanie - jedno zrealizowaliśmy na dobrym poziomie, a drugie poniżej swoich możliwości. W pierwszych 10 minutach mieliśmy spore problemy przystosowania się z małych przestrzeni na duże boisko. W późniejszym etapie lepiej wykorzystywaliśmy cały plac gry, jednak do końca sparingu brakowało odpowiedniej arytmii gry. Przewaga Rekordu pod względem budowania gry zakończona zwycięstwem rywali.

Skład: Dziadek, Fita, Koczuba, Kołodziej, Kozieł, Łagowski, Parchański, Purszke, Tomica, Wakuła, Węglorz, Wichert, Widzykiewicz, Zielke

Trener: Dawid Ciok

U8: LKS OLZA POGWIZDÓW - CKS PIAST

Drużyna żaka młodszego rozegrała mecz z Olzą Pogwizdów. W spotkaniu mogliśmy doskonalić pojedynki 1vs1. Obie drużyny tworzyły wiele akcji, które skutkowały zdobyczami bramkowymi. Brawa dla obu zespołów za zebranie kolejnych piłkarskich doświadczeń.

Skład: Wróbel A., Łęczycki F., Goryczka K., Kryszak N., Komajda M., Olma H., Stankiewicz A., Gaszek G., Bartosik M.

Trener: Mateusz Lizak

27.01.2024 r.

U12: ŚLĄSKA AKADEMIA PIŁKARSKA - CKS PIAST

Na sztucznym obiekcie przy Stadionie Śląskim rywalizowaliśmy dzisiaj ze Śląską Akademią Piłkarską. Pozytywny sparing - co prawda przeciwnicy mieli przewagę w grze, ale nasi zawodnicy wykonali dobrą robotę. Widać było oczywiście, że nie trenujemy na dużym boisku bo nie wykorzystywaliśmy w pełni przestrzeni, ale znowu z każdą minutą gry czuliśmy się lepiej. Pojawili się również debiutanci z rocznika 2013, a jeden z nich miał udział przy zdobytej bramce.

Skład: Dziadek, Kołodziej, Kozieł, Łagowski, Parchański, Ptak, Purszke, Szarzec, Volkmer, Wakuła, Węglorz, Wichert, Widzykiewicz, Zielke

Trener: Dawid Ciok

U10: WINNERS GOŁKOWICE - CKS PIAST

Sparing rozegrała drużyna orlika młodszego, która zagrała z Gołkowicami. Mecz w bardzo trudnych warunkach przy bardzo silnym wietrze. Dużo walki i mnóstwo ciekawych akcji oraz bramek. Brawo dla całej drużyny za zaangażowanie i ambicje.

Skład: Glajc Dawid, Kopik Maksymilian, Czech Miłosz, Purszke Mateusz, Owczarzy Mateusz, Cholewa Ksawery, Szotek Mateusz, Czajkowski Tymoteusz, Tarnowski Borys

Trener: Karol Wąchała

28.01.2024 r.

U11: KS KUŹNIA USTROŃ - CKS PIAST

Orliki starsze rozegrały mecz, w którym mieli okazje zmierzyć się z drużyną Kuźni Ustroń. Był to Nasz pierwszy mecz po przerwie zimowej, który mieliśmy okazje rozegrać na większej przestrzeni. Drużyna stworzyła sobie wiele sytuacji, które zamieniła na bramki. Warto zaznaczyć, że orliki rywalizowały z drużyną składającą się z zawodników występujących w młodzikach. Było to dla nich kolejne cenne doświadczenie.

Skład: Łagowski M., Volkmer T., Ptak D., Polak L., Stuchlik M., Glos M., Pala B., Paruzel T., Matuszek K., Szajter K. Sembol A. Górniok K.

Trener: Mateusz Lizak

U8: TURNIEJ ZIMOWY W WILKOWICACH

W większości dla chłopców z drużyny żaka młodszego to był pierwszy ich turniej w barwach CKS PIAST. Po rozegraniu 3 meczy, trafiliśmy do grupy srebrnej, gdzie wszystkie mecze wygraliśmy. Turniej kończymy z 4 zwycięstwami i 2 porażkami. Bardzo dobrze zaprezentowaliśmy się szczególnie w ataku, dzięki czemu w każdym meczu udało się zdobyć bramkę. W turnieju wzięły udział drużyny: LKS Beskid Gilowice, GLKS Wilkowice, Skawa Wadowice, GKS Jastrzębie, LKS Beskid Godziszka, FA Czechowice-Dziedzice, LKS Groń Bujaków oraz oczywiście nasz zespół.

Skład: Jakub Pietryczko, Ignacy Toman, Samuel Bałys, Antoni Stankiewicz, Jakub Kądziela, Jan Plas, Jan Kasztura

Trener: Michał Gawlas

U9: CKS PIAST - MKS ISKRA PSZCZYNA

Bardzo ciekawe spotkanie rozegraliśmy grupą żaka starszego z drużyną Iskra Pszczyna na hali przy SP7 w Cieszynie. Cele meczu zrealizowane przez każdego z zawodników. Obie drużyny bardzo dobrze sprawowały się w ataku i obronie, a pojedynki 1x1 sprawiły mnóstwo emocji. Dziękujemy.

Skład: Cziommer Mateusz, Gajdek Adam, Sibiński Leon, Górniak Jasiu, Wantulok Jakub, Szarzec Franciszek, Fojcik Maciej

Trener: Łukasz Golec

U7/U6: CKS PIAST - FP JASIENICA

Dzisiaj grupy skrzata młodszego (rocznik 2018) oraz skrzata starszego (rocznik 2017) rozegrały swoje mecze z drużyną z Jasienicy.

Trenerzy: Marcin Misztal, Bartosz Piksa

Zadanie współfinansowane jest ze środków miasta Cieszyn.

 

Tekst i fot. CKS PIAST

Udostępnij:
menu