Wiosenna wygrana
04.04.2023
Boiska piłkarskie "Pod Wałką"

1 kwietnia 2023 roku seniorzy CKS PIAST rozpoczęli rundę wiosenną Klasy Okręgowej (Skoczów-Żywiec). W 16 kolejce rozgrywek podejmowali 14 ekipę ligi, czyli LKS Pogórze. Mecz nie rozpoczął się najlepiej dla naszej drużyny, bo w 37 minucie goście wyszli na prowadzenie. Widać było, że piłkarze potrzebują trochę czasu aby wejść na odpowiednie obrotu po przerwie zimowej.

W drugiej połowie Cieszyniacy wzięli się do pracy i już po 13 minutach drugiej połowy było 1:1. Strzelcem pierwszego gola w rundzie wiosennej dla CKS PIAST został Wojciech Kołek. Do 90 minuty obie ekipy próbowały stwarzać zagrożenie pod bramką rywali, znacznie groźniejsi byli gospodarze, ale nie potrafili tego przełożyć na bramkę. Dopiero w 90 minucie gola na wagę trzech punktów zdobył ponownie Wojciech Kołek. Trzy punkty zostały w Cieszynie i to jest najważniejsze!

Kolejny mecz nasz zespół 15 kwietnia na wyjeździe z LKS Bory Pietrzykowice.