Cieszyński portal sportowy - pilka-nozna

aktualności

Sportowe ŚTB za nami!
17.06.2019
Miejsce wydarzenia:
Stadion Miejski
Sprawdź, jak dojechać
Główne zdjęcie aktualności

15 czerwca na Stadionie Miejskim w Cieszynie w ramach Święta Trzech Braci, Wydział Sportu Urzędu Miejskiego w Cieszynie oraz Cieszyński Klub Sportowy PIAST zorganizowali Młodzieżowe Turnieje Piłkarskie, pokazy piłkarskiego przedszkola oraz mecze Cieszyn vs. Łowicz dzieci 2009-2010 i oldboyów, którzy wyszli na boisko w strojach kadry narodowej Polski z lat 1924-1929. 

Wszystko zaczęło się od turniejów dzieci z rocznika 2012, które mimo upalnej pogody wspaniale sie bawiły rywalizując ze swoimi równieśnikami. Głośny doping rzeszy rodziców pomagał dzieciom w tej rywalizacji. Każda drużyna na zakończenie turnieju otrzymała medale, puchary i piłki, a uśmiechy nie schodziły z twarzy małych milusińskich. Wspaniała atmosfera i rywalizacja w duchu fair play były także podczas pokazów dzieci z piłkarskiego startu CKS-u. 

O godzinie 12.30 odbył się mecz Cieszyn vs. Łowicz dzieci z rocznika 2009/2010 w strojach reprezentacji Polski. Mecz stał na wysokim poziomie o czym świadczy wynik 5:5 i rewanż w Łowiczu zapowiada się ekscytująco. Mecz poprzedziło odegranie Hymnu Państwowego co dodało wydarzeniu jeszcze więcej powagi i emocji. Gratulacje dla wszystkich zawodników, którzy stworzyli ten wspaniały spektakl z dużą ilością bramek. 

Odśpiewaniem Hymnu rozpoczęło się również spotkanie olboyów Cieszyn vs. Łowicz w strojach kadry narodowej Polski z lat 1924-1929. Upalna pogoda nie sprzyjała zawodnikom, którzy przez 60 minut walczyli o każdy centymetr boiska, aby przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Dla cieszyńskiej drużyny bramki starali się strzelić m.in. Ireneusz Jeleń (były reprezentant kraju) oraz I Zastępca Burmistrza Miasta Cieszyna Krzysztof Kasztura. Niestety tego dnia skuteczność zawodziła zarówno piłkarzy Cieszyna jak i Łowicza. Obiektywnie trzeba przyznać, że to goście z Łowicza mieli więcej groźnych sytuacji bramkowych, i gdyby nie bramkarz cieszyńskiej drużyny Łukasz Wantulok (pracownik Wydziału Sportu UM Cieszyn) Łowicz mógłby wygrać to spotkanie kilkoma bramkami. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 0:0, a rewanż w Łowiczu przewidziano na 10 sierpnia 2019 roku. Liczymy, że tam nasza drużyna zdoła wygrać i puchar trafi znowu do Cieszyna. 

Gratką dla kibiców z pewnością był fakt, że zawodnicy wystapili w replikach strojów kadry narodowej Polski z lat 1924-1929, a dodatkowo zagrali skórzaną piłką tak aby jeszcze bardziej poczuć atmosferę tamtych lat. 

Dziękujemy wszystkim organizatorom, rodzicom, kibicom i zawodnikom za wspólnie spędzony czas! Zapraszamy dio obejrzenia fotorelacji z tych wszystkich wydarzeń:

http://sport.cieszyn.pl/galeria/mlodziezowe-turnieje-pilkarskie-z-okazji-stb-2019

http://sport.cieszyn.pl/galeria/cieszyn-vs-lowicz-55-rocznik-20092010

http://sport.cieszyn.pl/galeria/cieszyn-vs-lowicz-00

Tekst i fot. WS

Udostępnij:
Zobacz fotogalerię wydarzenia
menu